Denizbank Enerji Tasarruf Kredisi

İZORDER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) ile işbirliği yapan Denizbank müşterilerine Enerji tasarruf kredisi imkânı sunmaktadır. Bu kredi türü sayesinde binaların yatırım harcamaları için finansman kaynağı elde edilebilmektedir. Sağlanan enerji tasarrufu kredi ile binada enerji tasarrufu yapılabilmesi için gerekli izolasyon masrafları karşılanabilmektedir.

Hem bireysel tüketicilere hem de küçük ve orta büyüklükteki işletmelere verilen Denizbank enerji tasarrufu kredisi atmış aya kadar vade seçeneğine sahiptir. Bu kredi ile bir yandan çevre korunmasına katkıda bulunulurken bir yandan da giderlerin azalmasına yardımcı olunmaktadır. Binalara yapılan yalıtımla birlikte aylık giderler daha da azalmakta, gereksiz enerji tüketimine karşı önlem alınmaktadır.

Denizbank Enerji Tasarrufu Kredisi Başvuru Şartları

Denizbank Enerji Tasarruf Kredisi ses, su, ısı ve yangın yalıtımı kapsamında verilen kredi türüdür. Binaya ait bütün çatı, döşeme, pencere ve duvar yalıtımı yapıldığı takdirde enerji bakımından ciddi tasarruflar elde edilmektedir. Bu krediye başvurabilmek için bazı evrakların eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Enerji tasarrufu kredisi başvuru için gerekli evraklar nüfus cüzdanının aslı ile fotokopisi, yerleşim belgesi ya da son aya ait olan resmi fatura örneği ve gelir belgesine ihtiyaç vardır. Gelir belgesi olarak maaş bordrosu, diploma sahibi serbest meslek sahipleri için üç yıllık masraflı vergi levhası ve maaş yazısı ile başvuracaklar için buna ek olarak şirketin imza sirküleri

Denizbank Enerji Tasarruf Kredisi Faiz Oranları

Denizbank enerji tasarruf kredisi faiz oranları incelendiğinde hesaplama on bin lira üzerinden yapılmaktadır. Oranlar üzerinde belirleyici olan nokta vade yapısıdır. Vade uzadıkça buna bağlı olarak kredi faizlerinde yükselme meydana gelmektedir.

Faiz oranları detaylı şekilde incelendiğinde bir yıllık vade için faiz oranı 0,65 iken yirmi dört aylık faiz oranı ise 1,20 olarak belirtilmektedir. Otuz altı ay vadeli kredi faiz oranı 0,28 oranında artış gösterirken kırk sekiz ay vadeli elektrik tasarruf kredisinin faizi 1,55’tir. Son vade seçeneği olan atmış ay vadeli krediye ise 1,50 oranında faiz uygulanmaktadır.

Denizbank Enerji Tasarruf Kredisine Nasıl Başvurulur?

Denizbank kredi başvurusuna yönelik olar insanlara birden fazla başvuru seçeneği sunmaktadır. Her yöntem birbirinden pratik olup banka temsilcileri tarafından kısa süre içerisinde dönüş almaktadır. Kredi için belirlenen tutara bağlı olarak faiz oranı ve diğer maddeler değiştiğinden dolayı enerji tasarruf kredisi başvurusu yapmadan önce Denizbank internet sitesinde yer alan kredi hesaplama aracı kullanılmalıdır.

Kredi başvurusuna yönelik olarak Denizbank şubeden başvuru, internet bankacılığı aracılığıyla başvuru, SMS ile başvuru, Facebook üzerinden başvuru gibi çeşitli kanallara sahiptir. Bu sayede dileyen herkes kendisine en uygun yöntemi seçerek kredi başvurusunda bulunabilir.

Şubeden Başvuru Yapmak

Enerji tasarruf kredisine şubeden başvuru yapmak için en yakın Denizbank şubesine gidilebilir. Bu esnada kredi başvurusu için gerekli belgelerin de kişinin yanında olması fayda sağlamaktadır. Kredi onaylandığı takdirde hiç vakit kaybetmeden belgeler sayesinde kredi alınabilmektedir. Şubede müşteri temsilcisi ile birebir yapılan görüşme neticesinde kredi başvurusu için gerekli işlemler tamamlanmakta ve onay alındığı takdirde kredi hesaba geçmektedir.

Denizbank yapılan kredi başvurusuna yönelik olarak faiz oranlarını değiştirme, ek belge isteme, kefil isteme ve son kararı verme haklarına sahiptir. Özellikle kredi faiz oranlarında değişiklik yapılabilmesi çoğunlukla kredi talep eden kişilerin avantajına olmaktadır.

Kredi başvurusu için en yakın Denizbank şubesi bankanın resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilir. Bu sayede hiç vakit kaybetmeden Denizbank Enerji Tasarruf Kredisi başvurusu yapılabilir. Başvurunuz olumlu ya da olumsuz şekilde sonuçlandırılacak ve banka görevlisi sizi bankaya davet edecektir.

Yorum yapın