Denizbank Eğitim Kredisi

Eğitim masraflarını karşılamak için Denizbank ihtiyaç sahibi kişilere Eğitim Kredisi fırsatını sunmaktadır. Atmış aya kadar uzanan vade seçenekleri ile eğitim kredisi yurt dışında eğitim görmek isteyen, yabancı dil kursu ve buna benzer masrafların finansmanını sağlamak üzere kullanılabilmektedir.

En az üç en fazla atmış ay vade ile verilen Denizbank eğitim kredisi için verilen tutar beş yüz lira ile on bin lira arasında değişmektedir. Bu sayede hayalleri gerçekleştirmek, geleceği ertelememek mümkün hale gelmektedir. Eğitim kredisi kapsamında özel okul ve üniversite masrafları da yer almaktadır. Tamamen eğitim finansmanı amaçlı verilen bu kredi türüne sahip olabilmek için Denizbank şubelerini ziyaret etmek yeterli olmaktadır.

Denizbank Eğitim Kredisi Başvuru Şartları

Denizbank eğitim kredisine başvurmak için bazı şartların sağlanıyor olması gerekmektedir. Krediyi alabilmek için öncelikle gerekli belgeler tamamlanmalıdır. Bu belgelerin içerisinde nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, öğrenci kabul belgesi, yerleşim belgesi ya da son aya ait resmi fatura örneği ve gelir belgesidir. Gelir belgesi olarak maaş bordrosu, diploması olan serbest meslek erbapları için üç yıllık matrahlı vergi levhası ve maaş yazısı ile başvuranlar için sayılanlara ek olarak şirketin imza sirküleri gerekmektedir. Genellikle pek çok banka öğrencilerden gelir belgesi alamadığından dolayı onlara kredi vermek konusunda çekimser davranmaktadır. Ancak Denizbank acil durumlarda eğitim masraflarını gidermek amacıyla kredi sağlamaktadır.

Denizbank Eğitim Kredisi Faiz Oranları

Denizbank eğitim kredisi uygun faiz oranlarına sahiptir. On bin lira üzerinden kredi faiz oranı hesaplandığında en düşük oran bir yıl vadeli içindir ve 1.40 şeklindedir. Yirmi dört ay ve otuz altı ay vadeli eğitim kredisi için belirlenen faiz oranı aynıdır ve 1.49 olarak belirlenmiştir. Örneğin on iki ay vadeli on bin liralık eğitim kredisinin aylık geri ödenecek taksit tutarı dokuz yüz yirmi yedi lira on bir kuruşa denk gelmektedir. Faiz oranı arttıkça ona bağlı olarak aylık taksit tutarı da artış göstermektedir.

Eğitim kredisinde kırk sekiz ay ve atmış ay vadeli olarak kredi kullanılmak istenirse bu durumda geçerli olan faiz oranı 1,59’dur. Vade ve faiz oranına bağlı olarak kredi için geri ödenecek olan tutar farklılık göstermektedir. Alınacak kredi tahsis ücreti de sabit ve tek seferlik olup kredi tutarının binde beşi şeklinde tahsil edilmektedir.

Denizbank Eğitim Kredisine Nasıl Başvurulur?

Denizbank eğitim kredisi başta olmak üzere tüm kredi türleri için insanlara birbirinden farklı yöntemler sunmaktadır. Facebook ve Twitter gibi sosyal ortamlardan başvuru kabul edebildiği gibi banka şubesi, internet bankacılığı ve SMS ile de kredi başvurusu almaktadır.

Eğitim kredisine başvurabilmek için en yakın Denizbank şubesine uğramak kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede bankada görevli temsilciler başvuruları kısa süre içerisinde halletmektedir.

Şubeden Başvuru Yapmak

Denizbank eğitim kredisi için en fazla tercih edilen başvuru şekli kredi başvurusunu şubeden yapmaktır. Bunun için en yakın Denizbank şubesine gidilmesi yeterli olmaktadır. Şube başvurusu sırasında on bin liraya kadar çekilebilen Denizbank eğitim kredisi için en fazla on iki, yirmi dört ve otuz altı ay vade seçenekleri tercih edilmektedir. Diğer kredi türleri ile eğitim kredisi arasında kıyaslama yapıldığında gerek başvuru şekli gerekse faiz oranları bakımından eğitim kredisi daha avantajlı olmaktadır. Bu krediye başvuru yapabilmek için master, yüksek lisans ya da doktora öğrencisi olunması yeterlidir. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde eğitim kredisi için başvuru yapılmakta ve kısa süre içinde olumlu dönüş alınmaktadır.

Yorum yapın