Decred Coin Nedir?

Decred Coin Nedir?

Yükselen değer Bitcoin’den sonra, sanal para piyasalarına hiç bir sınırlandırma gelmeden, sayısı 3500’ü aşan kripto para birimi olduğunu belirtmek gerek. Bunlardan biri olan ve değeri her gün yükselen bir kripto para birimi olan Decret Coin, yatırımcılara hitap eden uygun alt yapısı sayesinde her geçen gün biraz daha değer kazanıyor.

Decred Coin, kalkınma, sürdürülebilir finansman, açık yönetim ve topluluk girdileri üzerine yoğunlaşmış olan, Bitcoin’e benzer yapıda olan bir kripto para birimidir. kullanıcılar ile madenciler arasında bir denge oluşturmak adına hibrit bir konsensüs sistemini kullanan Decred Coin, bu açıdan sağlam bir para birimi olarak sayılabilir.

Teknik Olarak Decred

Decred Coin, Linux, MacOS ve Window için çoklu platform sayılan dijital bir para birimidir. Kullanım kolaylığı sağlayan cüzdanları ile, para gönderip almak oldukça basittir. Kullanıcılara pahalı madencilik donanımlarına gerek kalmadan projeye katılma imkanı veren Decred, Decred Anayasasına bağlı olarak yatırımcılarına beklentilerinin neler olduğunu ilk elden yaşatıyor.

Decred topluluğu, hem blok zincirleri hem de forum aracılığı ile karar vermede önemli rol oynuyor. Decred ile etkileşim kurabilmenin üç yolu var. Bunlar; Cüzdanlar, Proof-of-Work madenciliği ve Proof-of-Stake madenciliği olarak sayılabilir. Tüm Decred kullanıcıları, hiç bir şey indirmeden web sitesi üzerinden online cüzdanlara erişebilme hakkına sahiptir.

Decred Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de Decred Coin satın alabilecek bir borsa yoktur. Yurt dışı hizmet veren Bittrex ve Poloniex gibi borsalar üzerinden kolayca Decred satın alınabilmektedir.

Decred’i Özel Yapan 2 Husus

Birincisi Decred, kullanıcıların ve madencilerin eşit miktarlarda etkiye sahip olmalarını sağlıyor. Bu özellik Bitcoin’de bile olmayan bir yeniliktir. İkincisi Decred, tüm topluluk üyelerini sistemin daha iyi hale getirilebilmesi için teşvik eder.

Yani, Decred topluğunda yer alan birinin fikri, tüm Decred topluluğunca destek görürse, bu fikir Decred sistemi üzerinden hayata geçirilir. Herhangi bir Decred kullanıcısı, kendi şahsi bilgisayar kaynaklarını ağ ile paylaşıma açarak madencilik yapabilme imkanına sahiptir. Buna karşılık da, Decred tarafından madencilere coin ödülü veriliyor.

Yorum yapın