Bursa Orhaneli İlçesinde Yöresel Mimari 148 Adet Konut Satışı

Bursa’da Orhaneli ilçesinde yöresel mimariyi bozmadan Bursa’ya özgü kültürleri içinde barındıran konutların satışları başladı. Konutların satışları devam ederken çevre düzenlemeleri içinde gerekli ihale işlemleri yapılmaktadır. Kente değer katan bu projede nitelikli sosyal kültürel alanları inşa edilmesi satışların artmasına olanak tanımaktadır.

Bursa Orhaneli İlçesinde Yöresel Mimari 148 Adet Konut Satışı

Yöresel içeriğe sahip konutların güzelliğinin yanı sıra, konutların etrafında yapılacak olan peyzaj ve oyun alanlarının fazla olması alıcısını memnun edecek niteliktedir. Bursa’da yeni bir yaşam merkezini simgeleyen bu konutlar çevre imkânları bakımından da oldukça avantajlıdır. Orhaneli’nin kültürel ve ekonomik açıdan çok daha fazla ilgi çekici hale getirilmesi için olanak sağlar. İdari mülkiyeti kapsamında Bursa Orhaneli Fevzipaşa mahallesindeki konutların 2018 yılında ilk etapta 148 adeti satılacaktır. Bursa Orhaneli Fevzipaşa bölgesinin prestijini yükseltecek olan konutlar sosyal açıdan geniş kapsamlı niteliklere sahiptir. Ayrıca proje kapsamında çocuklar içinde yerleşim alanlarının geniş olması çok avantajdır.

Bursa Orhaneli Toki Başvurusu

Toki ve Bursa Büyükşehir belediyesi ortaklık çalışmaları sonucu hayata geçirilen proje son derece ilgi çekicidir. 14 Şubat 2018 Çarşamba tarihinden itibaren toplamda 148 adet konutun satışı yapılacaktır. 148 adet olan proje satışları eş zamanlı olarak üretilen çalışmanın eseridir. Bursa’da hızla artan nüfusun ev ihtiyacına cevap vermek için satışlar kısa zaman içinde başlatıldı. Uzun süredir çalışılan bu projede yeşil alanının korunması adına uygun restore işlemleri yapıldı. İlçede aslına uygun proje olarak nitelendirilen ve üstünde yoğun şekilde çalışılan konutlarda sizlerde geç kalmadan yerinizi alabilirsiniz.

Başbakanlık Toplu konut idaresi (TOKİ) başkanlığında gerçekleştirilecek olan bu konutlar Bursa’nın tarihi dokusunu bozmadan yaşatan Fevzipaşa mahallesinde yer almaktadır. Bursa’nın Fevzipaşa mahallesindeki konut satışı için çevre düzenlemesi ihale işlemleri de başlamıştır.  Konutlara yakın olan alt yapı ve çevre çalışmalarında sizlerde yerinizi almak istiyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

Bursa Orhaneli Yöresel Mimari Konut Detayları

  • 7 adet olan konut 1+1, 53 adet konut 2+1, 88 adet konut ise, 3+1 planındadır. Yükseklikleri ise, zeminden +3 konut olarak inşa edilmektedir. Toki mimari şehri bozmadan vatandaşını ev sahibi yapmaktadır. 148 adet konutun ihalesi yapıldı.
  • 88, 53, 7 adet şeklinde farklı yapıda üretilen evler kullanım alanlarına bakıldığı zaman ise metre kare bazında yapılan değerlendirmeye göre oldukça kullanışlıdır. 1+1, 2+1 ve 3+1 planında inşa edilen bu evlerin brüt kullanım alanları 68 metrekareden başlamaktadır.
  • Orhaneli ilçesinin Osmanlı döneminden kalma evleri dokusundan faydalanarak tasarlanan konutlar dekoratif güzelliği de simgeliyor. Eski Türk evlerinin mimari dokusunu bozmadan dikkate alınarak yapılan bu evler taş kaplamalar ile süslendi.
  • Toki’nin diğer projelerinden çok farkı olan dekoratif konutlarda dekoratif içerikli cam süslemeleri kullanıldı. Ahşap görünümlü cumba çıkmalar ile süslü olan modern pencerelerde son derece dikkat çekmektedir. Ayrıca bu projede Bursa’da yüksek gelirli olarak bilinen projeler arasındadır. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için son derece avantajlıdır.
  • Doğa ve çevreden mimariye adından çok söz ettiren proje de alt yapı çalışmaları da büyük bir titizlik ile yapıldı.
  • Bursa Orhaneli konutları peşinat ile 96 ay vade, peşinat ile 108 ay vade, %25 peşinat ile de 120 ay vade seçenekleri sunar. Bursa Orhaneli konutları açık artıma tarihi 14 Şubat 2018 Çarşamba tarihi olmak üzere başlatılmıştır.
  • Bursa Toki salonunda yapılacak olan açık artıma ile sizlerde detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bursa Toki salonunda yapılacak olan açık artıma dışında çok daha fazla bilgi içinde 0850 305 53 53 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. 0850 305 53 53 iletişim numarası dışında, ayrıntılı bilgi için  www.toki.gov.tr ziyaret edebilirsiniz.
  • Sitemiz üzerinden diğer Toki konutları hakkında bilgilere ve satış tarihlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Toki’den yapılan duyurular kapsamında satışa sunulan konutlarda ayrıca sizlerle paylaşılacaktır.

Yorum yapın