Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankadan Borç Transfer Kredisi Alınır?

Borç transfer kredisi bir bankaya olan borcunuzu kapatmak için yeni bir bankadan almış olduğunuz krediyi ifade etmektedir. Ülkemizde kredi borcu bulunan çok fazla kişi bulunmaktadır. Bu borçlar pek çok kişiyi zorlamakta ve ne yapacağı konusunda kararsızlığa ve ümitsizliğe sürüklemektedir. Kredi borcunuzu ödemek, bu durumda yapabileceğiniz tek şeydir, aksi halde hukuken farklı yaptırımlara maruz kalmanız mümkündür.

Kredi Nedir, Kredi Nasıl Çekilir?

İnsanlar farklı zamanlarda farklı miktarlarda paraya ihtiyaç duyabilir. Günümüzde insanların paraya ihtiyaç duydukları zamanlarda en çok başvurdukları yerler bankalardır. Aile ilişkilerini bozmadan ya da denetimsiz ve yasal olmayan yollar ile iş yapan pek çok kuruma bulaşmadan para alabileceğiniz yerler bankalardır. Bankalar, paraya ihtiyaç duyduğunuz anlarda size yardımcı olabilecek, faiz usulü ile para alım satım işlemleri yapan yerlerin başında gelmektedir. Banka tarafından yapılan işlemlerin hepsi denetime tabidir, yıl boyunca incelenir ve yapılan işlemlerin hepsi Bankacılık Kanunu’na uygun olmak durumundadır.

Bankalar tarafından çeşitli amaçlardan doğan para ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kredi verilmektedir. Kredi almak isteyenler, seçmiş oldukları bankaya doğrudan kredi başvurusu yaparak kredi alabilmektedirler. Bankalar, kredi alım satım ve hesap açım işlemlerinden ötürü para kazanan ticari kuruluşlar olduğu için bankadan kredi faiz usulü ile alınmaktadır. Çeşitli faiz oranlarına sahip birçok banka bulunmakla beraber, bankalar her dönem birbirinden farklı politikalar izlemekte ve farklı kampanyalar yürütmektedirler.

Kredi nasıl çekilir?’ diye soracak olursanız, bu sorunun cevabı oldukça basit. Bankaya doğrudan kredi başvurusu yaparak. Kredi başvurusunun nasıl yapılacağına dair sorularınız varsa, sizler için buna da değinelim.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapmak için, tercih edebileceğiniz belli başlı birkaç yol bulunuyor. Bu yollardan ilki ve tahmin edebileceğiniz üzere en çok tercih edileni doğrudan bankaya gidip burada gerekli işlemleri yaptırmak ve kredi başvurusunu tamamlamak. Banka personelinin size yardımcı olacağı bu seçenekte doğrudan şube aracılığı ile kredi başvurusu yapmak mümkün.

Kredi başvurusunu şubeye giderek zaman kaybetmeden yapmak istiyorsanız, internet ve mobil bankacılık seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Bankanın resmi internet sitesine girdikten sonra, burada bulunan formu doldurmak kredi başvurusunda bulunmak için yeterli. Aynı zamanda bu başvuruyı banka müşterisi olmaksızın yapabilmek de mümkün. Ancak mobil bankacılık aracılığı ile kredi çekmek istiyorsanız, bu durumda banka müşterisi olmanız esas alınıyor. Bunun dışında tercih edebileceğiniz bir diğer yol da SMS aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmak. SMS aracılığı ile kredi çekmek istediğiniz bankaya, ‘AD’, ‘SOYAD’ ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası bilgilerinizi yazdıktan sonra, belirtilen numaraya gönderebilir ve daha sonra bankadan cevap bekleyebilirsiniz. Ön onayın sonunda bankaya gidip kredi çekmek için gerekli işlemleri tamamlayabilir, ya da red cevabı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bankadan Kredi Çekmek Neden Bu Kadar Zor?

Bankadan kredi çektikten sonra bu borcun ödenemediği, pek çok kişinin yaşadığı problemler arasında bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda kredi çekmenin yaygınlaşması ve artık pek çok kişinin para ihtiyacı yaşadığı durumlarda, para bulabilmek için bankaları tercih ettiğini söylemek mümkün. Bu durumun birçok olumlu sonucu olduğu gibi, pek çok olumsuz sonuçla da karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu durumun olumsuz sonuçları arasında ne yazık ki bankadan almış olduğu krediyi geri ödeyemeyen pek çok kişinin bulunduğunu da söylemek mümkün. Çeşitli sebepler ile paraya ihtiyaç duyabilir ve özellikle sıkışık olduğumuz durumlarda, içinde bulunduğumuz durumdan bir an önce çıkmak amacı ile bankadan kredi çekme seçeneğini tercih edebiliriz. Bu oldukça yaygın bir durum olmakla beraber, gerekli şartları sağlıyorsanız, birçok banka size kredi sağlayacaktır.

borç transferi kredisi

Bankaların eski dönemlere göre kredi verirken artık şartlarının çok daha ağır olduğunu ve çok sıkı şartlara bağlı kalarak müşterilerine kredi çıkarttıkları ise bilinen bir gerçek. Hatta yalnızca kredi alırken değil, bankadan kredi kullanırken ve bunun gibi sonradan ödeme gerektiren birçok işlemde bankanın sizi birçok testten geçirdiği ve birçok şarta tabi tuttuğunu da söylemek mümkün. Elbette bankadan kredi alabilmek için sağlamanız gereken şartların bir nedeni bulunuyor.

Bunun en büyük nedeni de özellikle bundan 10 yıl önce başlayan kredi kartı furyasından dolayı birçok kişinin mağdur olması. Kredi kartı borçlarından dolayı icralık olan çok kişi bulunmakla beraber, birçok kişinin hala borçlarını ödemek için çaba gösterdiği ve alternatif yollara başvurduğunu söylemek mümkün. Kişilerin kredi aldıktan ya da kredi kartından harcama yaptıktan sonra söz konusu borcu ödemekte zorlanmaları ilk başta kendileri açısından oldukça olumsuz bir durum yaratabileceği gibi, ticari kuruluşlar olan bankalar açısından da oldukça kötü bir durumdur. Bu sebepten ötürü bankalar eskiye göre kredi verirken, artık potansiyel müşterilerinin birçok şartı sağlamasını beklemektedir.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi kartından muzdarip pek çok kişi bulunduğunu söylemiştik. Özellikle son yıllarda ne yazık ki kredi çeken ancak çekmiş olduğu bu krediyi ödeyemeyen çok kişi olduğunu da söylemek mümkündür. ‘Kredi borcumu ödeyemiyorum’ diyorsanız, bununla ilgili birkaç önlem alabilmeniz mümkündür.

En Az Asgari Tutarda Ödeyin: Kredi borcunuzu öderken, banka ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak borcun en az asgari tutarda ödenmesini teklif edebilirsiniz. Böylece sıkışık olduğunuz aylarda bankaya olan kredinizin yalnızca bir kısmını ödeyebilirsiniz. Ancak bu uzun süreli bir yöntem olmamakla beraber, total borcunuzun asgari kısmı çok daha artacağından ötürü, borcu öderken çok fazla zorlanmanız mümkündür. Dolayısı ile bu yöntem çok fazla tercih edilmez.

Bankadan Yapılandırma İstemek: Özellikle son zamanlarda kredi borcunu ödeyemeyen kişilerin bankadan yapılandırma istediğini görmek mümkündür. Doğru şekilde uygulanırsa, borcunuzu ödemek için size alternatif bir yol yaratabilmektedir. Bankaya olan borçlarınız birikti ise ve bu durumda ne yapacağınızı bilemiyorsanız, bu durumda bankanızı arayarak var olan borcunuz ile ilgili tekrar bir yapılandırma istenebilir. Bu oldukça tercih edilen bir yol olmakla beraber, genelde bankalar bu teklifinizi kabul edebilmektedir. Mevcut borcunuz yeniden toplanmakta, yeni bir faiz oranı ile çarpıldıktan sonra mevcut sonuç taksitlere bölünmekte ve size iletilmektedir. Banka yapılandırması isteyerek borç ödemeyi tercih edebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi: Borç transfer kredisi de son zamanlarda tercih edilen, sizi bir süreliğine borç ödemekten kurtaran bir yöntem olarak tercih edilebilmektedir. Bir bankadan diğer bir bankaya borcunuzu taşımak, sizi bir süreliğine takibe girmekten kurtarabilmektedir. Bu sebepten ötürü borç transfer kredisi, son zamanlarda tercih edilmektedir.

Borç Transfer Kredisi Nedir? Avantajlı Mıdır?

Borç transfer kredisi, ya da halk arasında daha fazla tercih edilen amacı ile adlandırılarak söyleyebileceğimiz Borç kapatma kredisi; borçlarınızı bir bankadan bir diğerine aktarmayı ifade etmektedir. Borç kapatma kredisinden yararlanmak isteyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi grubu içerisinde değerlendirilen borç transfer kredisi, çoğu kişi tarafından alınan krediler arasında yer almaktadır. Uygun faiz oranlarından sahip olabileceğiniz bu kredi ile tüm borçlarınızı yalnızca bir bankada toplamanın mümkün olduğunu söyleyelim. Siz de tercih edebilirsiniz.

Bankaları aktif bir biçimde kullanıyorsanız pek çok bankaya borcunuz olabilir. Farklı bankalara olan borçlarınızı ayrı ayrı ödemekte zorlanıyorsanız ve hepsi için farklı faiz oranları ve hizmet ücretleri ödüyorsanız; bütün borçlarınızı tek bir bankada toplamanız mümkün. Bu işleme borç transferi adı veriliyor. İkinci olarak tercih edeceğiniz, yani borç transferi yapacağınız bankadan alacağınız kredi, borç transferi kredisi olarak biliniyor ve diğer bankalara olan borçlarınızı kapatmayı amaçlıyor. Diğer bankalara yapılan ödemeler ile biten borçlarınızdan bu sayede kurtuluyor ve artık yalnızca yeni bir banka ile çalışma imkanı buluyorsunuz. Borç transferi bütün bankalara olan borçları tek bir bankada toplamak amacı ile kullanılmakla beraber, bunun dışında takibe düşen borcu kısa süreliğine kurtarmak için de alternatif bir yöntem olabilmektedir.

QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi

QNB Finansbank, müşterilerine birçok kredi çekme imkanı sağlayan; son zamanlarda en hızlı büyüyen ve şubelerini hem yurt içinde hem de yurt dışında çoğaltan bankalar arasında yer almaktadır. Diğer bankalara olan borçlarınızı QNB Finansbank’a taşımak ve artık ödemelerinizi bu bankaya yapmak istiyorsanız, siz de uygun kredi faiz oranları ile borç transfer kredisi alabilir yeni bankanız olarak QNB Finansbank’ı tercih edebilirsiniz.

İhtiyaç kredileri arasında değerlendirilen borç transfer kredisi, Finansbank tarafından da sağlanan krediler arasında yer almaktadır. Banka müşterilerine 48 aya varan vade imkanı sunmaktadır. Oluşturmuş olduğunuz borçları Finansbank’a taşıdıktan sonra, 48 ay taksitler halinde ödeme yapabilmeniz mümkündür. Bankanın resmi internet sitesine göre mevcut olan kampanyada borç transfer kredisi için belirlenmiş faiz oranı %1,68 olarak açıklanmıştır. Bu orandan başlayan faizler ile siz de borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Farklı bankalara olan ihtiyaç kredilerinizi ve taşıt kredilerinizi Finansbank’a aktarmanız mümkündür. Bunun yanı sıra kredi kartı borçlarının da aktarımı doğrudan Finansbank’a yapılabilmektedir. Konut Kredisi ve ek hesaplarınız transfer edilememektedir.

Bu krediye başvurmak ve var olan borçlarınızı QNB Finansbank’a taşımak istiyorsanız TC kimlik numanızı Finansbank’ın resmi olarak belirlenen kredi başvurusu SMS numarası olan 5030’a gönderebilir, bu şekilde başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi

Özellikle çiftçi ve hayvancılıkla uğraşan meslek erbaplarına sağlamış olduğu avantajlar ile adından sıkça söz ettiren Şekerbank, borç transferi sunan bankalar arasında bulunmaktadır. Diğer bankalarda bulunan borçlarınızı tek bir bankaya taşımak niyetinde iseniz ve bu bankanın da Şekerbank olmasını istiyorsanız, borç transferi kredisi alabilmeniz mümkün.

Bankadan borç transferi kredisi almak istiyorsanız, 100.000 TL’ye kadar kredi kullanımı gerçekleştirebilmeniz mümkündür. 3 ila 48 ay aralığında ödeyebileceğiniz taksitler ile 1,99’dan başlayan faiz oranları ile bu krediden yararlanmanız da mümkündür. Kredi tahsis ücreti 500 TL olarak belirlenmekle beraber, birçok kişinin bu krediyi aldığını da söyleyebiliriz. Örneğin aylık 10.000 TL değerinde bir borç kapama kredisi kullanımı yapacaksanız,  %2.09 değerindeki faiz oranı ile bu krediye sahip olabilir; aylık 360 TL’lik taksitler halinde 48 ay vade ile ödeme yapma imkanı bulabilirsiniz.

borç transferi kredisi

Akbank Taksitli Borç Kredisi

Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu avantajlardan bir tanesi de taksitli borç kredisi olarak dikkat çekiyor. Bu kampanya özellikle kredi kartı borçlarından muzdarip olan kişilerin sıklıkla başvurduğu kampanyalardan bir tanesi. Zira var olan kredi kartı borçlarınızı tek bir kredi kartı altında toplamayı ve ödemelerinizi de buraya yapmak için imkan sağlıyor. 2 ila 12 ay arasında vade imkanları ile 2000 ila 20.000 TL değerindek kredi borçlarınızı Akbank’ın kredi kartı olan Axess’e taşıyabilir ve buradan ödeme yapabilirsiniz. Aylık faiz oranı ise %1,84 olarak belirlenmiş. Kredi kartlarınızı tek bir bankaya taşımak istiyorsanız ancak bunun için herhangi bir kredi kullanmak niyetinde değilseniz, bu kampanyadan yararlanmanız mümkün. Başvuru için ise Akbank Direkt kullanabilirsiniz. Pek çok kişi bu yolla borç transferi kredisi yapmayı tercih etmektedir.

Bunun dışında doğrudan size en yakın Akbank şubesine giderek de borç transfer kredisi almak istediğinizi belirtebilir, bu krediyi kullanma imkanı bulabilirsiniz. Özellikle son yıllarda Akbank’ın borç kapama kredisinin oldukça revaçta olduğunu söylemek mümkündür.

Vakıfbank Borç Transfer Kredisi

Bir devlet bankası olarak hizmet veren ve aynı zamanda pek çok kişinin de maaş bankası olan Vakıfbank, borç kapatma kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Farklı bankalara ait kredi kartı borçlarınız biriktiyse ve her birini ayrı ayrı ödemekte çok zorlanıyorsanız, bu durumda bankalara olan borçlarınızı tek bir bankaya transfer etmeyi düşünebilirsiniz. Vakıfbank da size borç transfer kredisi sunan bankalardan bir tanesi olarak biliniyor.

Kredi kartı borçlarınızı kendi kredi kartında toplayan ve size aylık taksitler halinde ödeme imkanı yapmayı sağlayan Vakıfbank, 20.000 TL’ye varan miktarlarda kredi kartı borcunu transfer edebiliyor. 18 aya varan vade imkanı ile bu krediyi sunan Vakıfbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu en avantajlı uygulamalarından bir tanesinin de esnek ödeme imkanı sunması. Dilerseniz krediyi almış olduğunuz anda kredi çekebilir, dilerseniz de 3 ay sonra ödeme yapmaya başlayabilirsiniz. Bu avantajları sunan Vakıfbank, bu sebepten ötürü çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Aylık %1,99’dan başlayan faiz oranları ile siz de bu bankayı seçebilir; borçlarınızı Vakıfbank’a taşıyabilirsiniz.

Denizbank Emeklilere Transfer Kredisi

Denizbank’ın emekliler için sunmuş olduğu borç transfer kredisi, oldukça avantajlı bir teklif paketi içeriyor. Bankalara olan tüm borçlarınızı ve aynı zamanda emekli maaşınızı doğrudan Denizbank’a taşıma imkanı bulunan bu kredinin en büyük avantajlarından bir tanesi, kişinin kefile ihtiyaç duymuyor oluşu. 48 aya varan ödeme seçenekleri ve avantajlı faiz oranları ile siz de Denizbank’ı tercih edebilirsiniz.

48 ay vade ile 10.000 TL değerindeki borcunuzu Denizbank’a taşımak istiyorsanız, %1,52 oranındaki faizler ile taşıma gerçekleştirebilirsiniz. 50 TL değerindeki kredi tahsis ücreti ile aylık 315 TL’lik taksitler ile ödeme yapmanız mümkündür. Bireysel kredi başvuru formunu doldurup gelir belgesi ve birtakım evraklar ile bankanın şubelerine başvurup bu krediyi zorlanmadan alabilmeniz mümkündür. Denizbank, özellikle emekliler ile ilgili pek çok avantajı sunan bankalar arasında bulunmaktadır.

TEB Yılın Transferi Kredisi

TEB, sunmuş olduğu borç transfer kredisi ile borcunu bir diğer bankaya taşımak isteyen çok sayıda kişinin başlıca tercihlerini oluşturuyor. %2,02 faiz oranı ile ödeme yapabileceğiniz, komsiyonsuz olarak alabileceğiniz bu kredi, kredi kartı borçlarınızı kapatmak için kullanabileceğiniz avantajlı krediler arasında yer almaktadır. 250 TL’den başlayan borçlarınızı 20.000 TL’ye kadar kapatabilen TEB, sizler için son derece avantajlı bir paket sunmaktadır.

Taksitlerinizi bankanız ile anlaşmaya bağlı olarak ayarlayabileceğiniz, faiz oranlarının düşük olduğu ve bütün borçlarınızı tek bir bankaya aktarmanıza yardımcı olabilecek bu kredi TEB tarafından sunulmaktadır. Aylık 1000 TL değerindeki borcunuzu 9 aya varan vade imkanı ile aylık 122 TL olarak ödeyebilirsiniz. TEB’ten kullanacağınız 1000 TL değerinde kredi kartı borcu transferi kredisi için totalde ödemeniz gereken miktar 1093,50 TL olarak belirlenmiştir.

Siz de borç transferi kredisi almak istiyorsanız kampanyaları takip edebilir ve mevcut dönem içerisinde en avantajlı kampanyayı sunan banka ile çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın