Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ve Borç Kapatma Kredi Şartları

Birden fazla bankaya borcu olan ya da borçlarını yapılandırmak isteyen müşteriler borç kapatma kredisi veren bankalar konusunda araştırma yapmatakdır. Özelikle maaş alınan ya da kredi kullanılan bankaya başvuru yapılarak borç kapatma kredisi alınabilir ve borçlar yapılandırılabilir. Uygunlaşan faiz oranı 2018 yılı itibari ile oldukça uygun olmaktadır.

Borç kapatma kredisi alabilme şartları

  • Aylık geliri n beyan edilmesi
  • Borçların hangi bankalara ve kuruluşlara olduğunun bildirilmesi
  • Herhangi yasal takipte olunmaması
  • Kredi notunun yüksek olması
  • Aylık düzenli gelirin olmaması durumunda vergi levhasının getirilmesi
  • Talep edilen kredinin vade ödemesi gelirin en fazla yarısı kadar olmalıdır.
  • Borç kapatma kredisinin vade sayısı en fazla 48 ay olmaktadır.
  • İpotek altına alınacak mal varlığında eşlerinin ikisinin de imzasının olması

Gibi koşullar gerekmektedir. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra sürekli çalışılan bankaya gidilerek borç kapatma kredisi başvurusunda bulunulabilir.

Borç kapatma kredisi veren bankalar

QNB Finans Bank Borç Kapatma Kredisi

Banka 48 ay vade imkânı ile borç kapatma kredisi vermektedir. Faiz oranı uzda 1,54 oranında olmaktadır. Gerekli şartların sağlanması ve başvuruda bulunulması durumunda 30.000 TL ye kadar borç kapatma kredisi verilmektedir. Banka dosya masrafı olarak 200 TL para almaktadır.

İş Bankası Borç Kapatmak Kredisi

İş Bankası 40.000 TL ye kadar borç kapatma kredisi imkânı sunmaktadır.48 ay vade imkânı ve yüzde1,54 faiz oranı ile borç kapatma kredisi kullanmak isteyen müşterilerin başvuracak bankalar arasında yer almaktadır.

CEPTETEB Borç Kapatma Kredisi

48 ay vade imkânı ve 50.000 TL borç kapatma kredisi vermektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,54 şeklinde olmaktadır. Banka ayrım 150 TL dosya masrafı almaktadır.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Banka 48 ay vade ve 30.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,64 şeklinde olmaktadır. Banka 150 TL borç kapatma kredisi dosya masrafı almaktadır.

İNG Bank Borç Kapatma Kredisi

40.000 TL krediyi 48 ay vade ile yüzde 1,69 faiz oranı ile veren banka kullanılan kredi için toplamda 200 TL dosya masrafı almaktadır.

Belirilen bankalar dışında da borç kapatma kredisi veren bankalar mevcuttur.2018 yılı itibari ile en uygun faiz oranları ile borç kapatma kredisi veren bankalar bu şekilde olmaktadır.

Yorum yapın