Bitcoin Kazandırır Mı? Ethereum Mu? Bitcoin Mi?

BTC yani Bitcoin, yatırımcıların dikkatini çeken bir kripto para birimidir. Son zamanlarda bu para birimiyle ilgili çarpıcı yorumlar yapılmıştır. Öncelikle her yatırımcı Bitcoin Kazandırır mı? sorusuyla gündeme gelmektedir. Çünkü bu para biriminin 2017 yılı içinde 20 bin dolara kadar çıkmasıyla beraber çoğu kişi yatırımlarını BTC’ye aktarmıştır. Fakat dünya üzerindeki gelişmelere bağlı olarak şu sıralar 5 bin dolar seviyesinden yatırım almaya devam etmektedir.

Bitcoin ile ilgili yapılan yorum ve analizlere bakıldığında elbette kazandıran bir koin olduğu görülmektedir. Fakat bu kazancın ne zaman olacağı bilinmemektedir. Bu nedenle yatırımcılar geleceğe yönelik olarak işlem yapmak isteyenler rahatlıkla Bitcoin satın alabilir. Yine de detaylı bir araştırma yaptıktan sonra bu para biriminin tüm inişli çıkışlı grafikleri incelenmeli ve ardından harekete geçilmelidir.

Bitcoin Yatırımları

Şuan dünyada 17 milyon adet BTC tedariği dolaşmaktadır. Sınır ise 21 milyondur. Yani 4 milyon adet BTC üretildikten sonra değerinin artacağı düşünülmektedir. Buna ek olarak 21 milyona yaklaşırken de Bitcoin değerinin ciddi anlamda artacağı belirtiliyor. Yine de Bitcoin Kazandırır mı? sorusuyla ilgili olarak hem kişisel hem de genel istatistiklerle hareket edilmesi gerekir. Özellikle de yabancı ekonomistlerin bu konudaki paylaşımları her zaman dikkat çekmeyi sürdürmektedir.

Bitcoin’e rakip olarak görülen ve geçtiğimiz yıl 800 dolara kadar çıkan Ethereum ise şu sıralar 170 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Yani Bitcoin kendine en yakın rakibini bile açık ara farkla geçmiştir. Bu para biriminin dünyada dolaşan tedariği ise 103 milyondur. Aradaki fark incelendiğinde BTC’nin 86 milyon adet daha az piyasada olduğu ancak fiyat olarak ciddi bir rakama ulaştığı görülüyor.

Tüm bu nedenlerle beraber sabırlı yatırımcılar Bitcoin Kazandırır mı? sorusuna her zaman evet yanıtını vermiştir. Daha çok büyük şirketlerin satın aldığı Bitcoin tek bir adetin yanı sıra 0,001 gibi farklı oranlarda da satılmaktadır. Bu nedenle büyük ya da küçük her türlü yatırımcıyı yakından ilgilendirmektedir. Eğer koinler üzerinden yatırım yapacaksanız önce Bitcoin daha sonra ise ardından gelen koinleri aylık grafiklerle kapsamlı bir şekilde incelemeniz doğru olacaktır.

Yorum yapın