Bitcoin Geleceği Hakkında Net Bilgi Bitcoin Fiyatlarındaki Artış

Bitcoin Geleceği Nasıl Şekillenecek?

Son zamanların dikkat çeken kripto parası Bitcoin, yatırımcılarını belirli dönemlerde şaşırtabilmektedir. Bununla beraber yatırımcılar Bitcoin geleceği hakkında araştırma yapmaya devam ediyor. Birçok CEO ya da yabancı ekonomist, BTC hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştur. Bunlardan en önemlisi, ilerleyen yıllarda BTC’nin gerçek para birimi olarak kullanılmaya başlayacağı tahminidir. Çünkü şuan dünya genelinde 17 milyondan fazla Bitcoin bulunmakla beraber 21 milyon sınırı söz konusudur. Yani BTC üretimi 21 milyon adete ulaştığı zaman bu sanal paranın kullanılması gerekecektir.

[Topuk]

Bitcoin’in Yatırımı Mantıklı mı?

Şuanki değeri 5 bin ile 6 bin dolar arasında değişen Bitcoin, geçtiğimiz sene içinde ciddi bir artış yaşamış ve 20 bin dolarlık değere ulaşmıştır. Bununla beraber 2017 Ocak ayında 997 dolar seviyelerinden %40 oranında bir artış yakalayan bu para birimi hakkında çok sayıda analiz yapılmıştır.

Danimarka’da hizmet veren Saxo Bank, 2017 Aralık ayında Bitcoin’in geleceği hakkında ciddi bir tahminde bulunmuştur. Banka, BTC’nin ilerleyen yıllarda 60 bin dolara kadar çıkacağını savunmuştur. Elbette böyle bir tezin ne zaman gerçekleşeceği bilinmese de bu para biriminin yükselişe devam edeceği düşünülmektedir. 2017 yılında yaşanan büyük artış dolayısıyla yatırımcıları bu para birimine yönlendirmiştir.

Bitcoin Fiyatlarındaki Artışın Nedenleri

BTC fiyatında zaman zaman yaşanan artışların nedenlerine bakıldığında aslında dünya piyasasının etkili olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak yatırımcıların satın aldığı her BTC, fiyatın artmasına sebep olmaktadır. Koreli yetkililer bu konuyla ilgili Bitcoin’in güvenilir bir yatırım aracı olduğunu belirtmiş ve piyasaya yeni para birimlerinin de ekleneceği söylemiştir. Zaten kripto paralar incelendiği zaman yüzlerce para biriminin kullanılmaya başlandığı görülmektedir. Yani bu sanal paralar üretilirken yenileri de sanal piyasadaki yerini almaya başlamıştır.

O halde Bitcoin geleceği hakkında net bir bilgi bulunmamakla beraber tamamen tahminler üzerine analizler sürdürülmektedir. En çok konuşulan tahmin, BTC’nin ilerleyen yıllarda ciddi bir yükselişe geçmesi üzerinedir. Bu nedenle sürekli olarak yatırımcılar kripto para birimleri arasında BTC’yi daha fazla tercih edebilir. Yine de fiyat olarak yüksek olması ve diğer para birimleri arasında ilk sırada olması sebebiyle ne zaman ve ne kadarlık bir artış yaşayacağı bilinmemektedir.

“Bitcoin Geleceği Hakkında Net Bilgi Bitcoin Fiyatlarındaki Artış” üzerine bir yorum

Yorum yapın