Birikmiş Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borç taksitlendirme, özellikle kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan ya da gelir durumunda bir bozulma olan kişiler açısından büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü, bu hizmet sayesinde, kişiler borçlarını geciktirmek yerine daha küçük bedeller ile kolay bir şekilde ödeyebilmektedir. Borçların gecikmeye düşmemesinden dolayı da kredi notunun düşmesi ya da banka sicilinin bozulması sorununun da önüne geçilmiş olmaktadır. Şuan hangi bankadan kredi kartı kullanıyor olursanız olun kolay bir şekilde taksitlendirme ya da yapılandırma yapma şansınız bulunmaktadır. Ancak, yapılandırma işlemi yaptırıldıktan sonra mevcut kredi kartınızın iptal edileceğini unutmamalısınız. Vadelendirme yapılan süre ne olursa olsun, kredi kartı iptal edilecek sonra kullanılmak isteniyorsa da yeni bir başvuru yapılması gerekmektedir.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Şartları

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) kredi kartları hakkında değişiklik içeren yönetmeliklerin yürürlüğe girmesiyle yapılandırma koşulları tekrar ortaya çıkmış oldu. Geçmiş gecikmiş ödemekte zorluk çektiğiniz tüm kredi borçlarınız bankalar bünyesinde 72 aya kadar taksitlendirilmesi mümkün. Herhangi bir üst limit ya da alt limit olmaksızın tüm kredi kartı borçlarınız hiçbir şart gerekmeden 72 aya kadar yapılandırılabilecek. Kredi kartı borcu olanlar rahat bir şekilde bu yapılandırmadan yararlanarak borçlarının ödemesini gerçekleştirebilecek. Toplam borcu bir seferde ödeme gücü olmayan kişiler, banka ile anlaşma sağlayarak kendi belirleyecekleri tutarlarda ödeme yapmak şartı ile kredi kartı borçlarını taksitlendirebilecekler. Banka borcunu ödeyemeyen müşterilerin borcunu daha rahat bir şekilde ödemesi için kredi kartı borç taksitlendirme seçeneği sunmaktadır.

Kredi kartı ödemesini yapılandırma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle bankanızla görüşme gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bankalar da bu tür borç durumları için genel olarak ayrı bir birim kurmakta ve bu birimden hizmet vermektedirler. Bu nedenle bankanın şubeleri veya telefon bankacılığı yerine direk hizmet veren bu birimleri arayarak destek almanız sizlerin daha çok yararına olacaktır. Bankanın bu hizmet birimleri ile iletişim sağlayarak toplam kredi kartı borcunuzu ödeme durumunuzun olmadığını ve ödeme yapamadığınızı ancak kredi kartı yapılandırması gerçekleşirse taksit yoluyla ödeme durumunuzun olduğunu bildirmelisiniz. Bankalar da bu işlemlere sıcak baktığından işleminizi kolay yoldan gerçekleştirme imkanı sunacaktır.

 

Yorum yapın