Banka Kredisi İle Ev Nasıl Alınır?

Yıllarca evsiz oturmak özellikle ilerleyen yaşına rağmen evi olmayan çiftleri oldukça üzmektedir. Çünkü onlar yaşamış, çalışmış ancak hiçbir mal sahibi olamadıklarını düşündükleri için kendilerini daha fazla üzmektedir. Biriktirdikleri para ile de ev fiyatlarına yetişemedikleri için paraları da ellerinde kalmaktadır. Genç olan nesil çalışma konusunda daha avantajlı olduğundan biriktirme koşularını da daha iyi bilmektedir.

Eskiden yatırımlarını arsa alarak değerlendiren kişiler mal sahibi olurken arsası olmayanlar hep açıkta kalmıştır. Bu yüzden yıllarca kira ödemekten birikim yapamayan kişiler şimdi de hayatın daha modernleştiği evler içinde kendilerine ev bulmakta zorlanmaktadır. Satılık daire ilanlarına sadece bakmakla geçen ömrünüzde neden siz de ev sahibi olmayasınız?

İster emlakçılar ile dolaşın isterseniz kendiniz arayın istediğiniz evi mutlaka bulacaksınızdır. Satılık daire ilanlarını izleyerek geçirdiğiniz ömrünüzü ev sahibi olarak geride kalan yıllarınızı geçirebilirsiniz. En iyi yapılarda oturmak için kendinizi üzmek yerine piyasayı araştırarak uygun fiyata evlerinize oturabilirsiniz.

Yüksek Faizsiz Banka Kredisi İle Ev kredisi Alınabilir mi ?

Birikimlerinize banka kredisi ekleyerek Banka Kredisi ile ev alarak düşüncelerinize son verebilirsiniz. Bankalar ev kredisi olarak gösterdikleri bu imkânı kişiye özel ödeme koşulları sunarak temin etmektedir. Satılık daire tercihinizi bulduğunuzda hemen içine çıkabileceğiniz evleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü hem kira ödeyerek hem de kredi ödeyerek hiçbir yere varamazsınız ve çok zorlanırsınız. Kredi ödemeleri varsa maaşınıza göre yoksa imkânlarınıza göre değerlendirilecektir. Belirli aylara bölünerek yapılacak ödemelerde senelerce ödeyeceğiniz ödemeleriniz olabilir.Gösterilen fiyatın değerinde banka kredisi çekmek her zaman sizin için yüksek faiz almak demektir.

Ne kadar fazla para çekmek isterseniz vadeniz o kadar yükseleceğinden belki de çektiğiniz paranın yarısını bankaya faiz olarak vereceksiniz demektir. Bu yüzden biraz birikiminiz varsa satılık daire ihtiyacınız karşılayacak yer için kullanmanız iyi olacaktır. İlk olarak kredi alımına uygun olup olmadığınız denetlemek kredi verecek bankaların araştırdığı bir seçenektir. Bankalar ile yapacağınız işlemlerinizde prosedür uygulamaları satılık daire almak isteyen kişi üzerinde oldukça detaylı bilgilerin araştırılması ile yönlenmektedir. Yasal olarak uygun görülen kişilere verilebilen bu krediler için ödeme planı hazırlanarak parayı alması sağlanmaktadır.

Alacağınız Evde Neler Olmalıdır?

Ev bakarken dış yalıtımı olan ve hermetik kombili evleri tercih etmelisiniz. Artık bütün evler bu şekilde imar planını çizdirse de eski yapıların çoğunda bu nitelikler bulunmamaktadır. Bitmiş binalardan bakabileceğiniz evlerde orta katlar ısınma için daha uygun olacaktır. Çünkü altı ve üstü kapalı olacağından bu meskenler için hem ekonomik fiyat uygulanır hem de kışın kazancınız ısınmadan yana olur.Eski evlerde yapılmayan yalıtım düzenlemeleri siz ne kadar ısıtırsanız ısıtın baş edemeyeceğiniz doğalgaz faturası ile baş başa kalmanıza neden olacaktır. Teras katlı evler için teras yalıtımı önerilmektedir. Hava şartlarına dayanıklı olmayan yapıların tavanlarınız da göstereceği damlamalar ileri de sorunlara yaratabilir.

Her evin kendine göre yapılması ön görülen bir planı vardır. Ancak müteahhitlerin kendi çıkarları doğrultusunda yapacağı işlemler ile kötü malzeme kullanımı aldığınız evin zamanla çökmesine ve binanın harabeye bürünerek eski bir yapı haline gelmesine neden olacaktır. Bu yüzden tanıdığınız güvendiğiniz firmaların müteahhitlerinden evlerini almalısınız. Satılık daire için görünümden çok kaliteye önem veren binalar zaten kendini bir bakışta yansıtacaktır. Bu konuda bilgisi olan kişiler ile görüşerek yapılan işçiliği göz önünde bulundurabilir ve kararınızı net olarak verebilirsiniz. Oturmak istediğiniz yer için beklediğiniz evleri bulamayabilirsiniz. Bu durumda daha farklı semtlere taşınmak sizi endişelendirmesin. Her ilde her semtin kendine göre güzelliği ve alışılması kolay olan bir yapısı olacaktır.

Banka Kredisi İle Ev Almak

Bunun için daha önceki makalelerimiz de yer alan içeriklere göz atarak bankaların mevcut konut kredisi faiz oranları ve ödeme koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Garanti Bankası konut kredisi başvurusu işlemleri için konumuza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın