Askere Bedelli Kredisi Hangi Bankadan Alınır? Bedelli Askerli Kredisi!

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Askere Bedelli Kredisi konusu, profesyonel orduya geçişi hızlandırmak ve askerlik ile alakalı olan toplam beş milyon vatandaşın mağdur olmaması adına hükümetin bedelli askerliği tekrar devreye sokmasıyla gündeme geldi. 2014 senesinde 28 yaş koşulu ile 18 bin TL karşılığında bedelli askerlikten faydalanılırken bu sene yapılacak bedelli askerlik uygulamasında birtakım değişikliklere gidildi. Bu sene ise asgari yaş uygulaması 25 yaşa düşerken ödenecek bedel ise 15 bin TL oldu.

Bankalar geçmiş dönemlere bakıldığı zaman bedelli askerlik için müşterilerini mağdur etmedi ve bedelli askerlik için çeşitli kredi imkanları tanıdı. Bu sene de bedelli askerliğin çıkmasının ardından bankalar çalışmalarını yaptı ve bedelli askerlik kredilerini müşterilerine sundu. Askere bedelli kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası, 48 aya varan vade imkanları ile bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Sms atarak, internet bankacılığını kullanarak, şubeler ya da ATM aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankaya başvuruda bulunurken dikkatli olmanız gereken tek nokta, sicildir. Genellikle sicili düzenli olmayan kişilere bankalar kredi vermek istemez. Bu sebepten ötürü başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. 1300 ya da daha fazla kredi notuna sahipseniz bankalardan rahatça bedelli askerlik için kredi çekebilirsiniz. Bunun haricinde düzenli gelire sahip olan kişilere de bankalar kredi imkanı tanıyabilir. Başvuru sırasında sizden istenecek belgeler şunlardır;

  • Gelir durumunuzu gösteren bir evrak
  • Türkiye Cumhuriyeti kimliğiniz
  • Başvuru formunu da doldurarak banka şubelerine gidebilirsiniz. Ayrıca banka bunlar dışında sizden kefil ya da teminat talep edebilir.
  • Türkiye İş Bankası’nın 15 bin tl bedelli askerlik kredisi için istemiş olduğu faiz oranı %1,89’dur.

Türkiye Ekonomi Bankası

Türkiye Ekonomi bankası da bedelli askerlik kredisi ücreti ödemek amaçlı kredi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Ancak TEB üzeriden kredi talebinde bulunmak isterseniz en fazla 36 ay vade imkanından faydalanabilirsiniz.

Düzenli bir geliriniz varsa ya da kredi notunuz yüksek ise banka sizin kredi talebinize olumlu yanıt verecektir.TEB’in 15 bin TL’lik kredi için aylık faiz oranı %2,20’dir.

Akbank

Akbank’ın kredi vermek için aradığı kriterler sadece reşit olmak ve kişinin istihbaratının olumlu olarak sonuçlanmasıdır. Bunlar koşullar sağlanırsa kimlik, ikametgah adresi ve gelir belgesi ile beraber banka şubesinden başvuru yapmak mümkün. Akbank’ın internet bankası üzerinden kolay bir şekilde kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise kredi çıkması pek mümkün olmayacaktır.

Akbank’ın askere bedelli kredisi için aylık faiz oranı %2,25’tir. Ayrıca 48 aya varan vade imkanları da sunar.

Şekerbank

Şekerbank müşterilerinin her ihtiyaçlarını karşılamasi için bedelli askerlik kapsamında ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Bu sebepten ötürü bedelli askerlik için Şekerbank üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi miktarı ve tc kimlik numaranızı yazarak 1953 kısa mesaj gönderip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka sicilinizin kontrolü sonrasında talebiniz olumlu olarak dönerde size geri dönüş yapılır.

48 aya varan vade imkanları bulunmaktadır ancak neredeyse çekeceğiniz kredi miktarın iki katı olacağının altını çizelim.

Yorum yapın