Akbank Kredi Kullanılır Mı? Avantajları Nelerdir?

Akbank kredi seçenekleri ile diğer bankaların kredi özelliklerini karşılaştırmamız durumunda karşımıza birçok farklı veri çıkıyor. Her banka bünyesinde olduğu gibi Akbank tarafından sunulan kredi çeşitleri de bu sene farklı şekilde karşımıza çıktı. Ekonomik etkenlerin ön planda olduğu bu kredilerin gerek faiz oranları gerekse de sunulan zorunlu harcama noktaları kişilerin kafasını karıştırıyor. Akbank kredi çeşitleri arasından birini tercih etmeden evvel muhakkak bazı yorumlara ihtiyaç duyacaksınız. Bizler Akbank tarafından sunulan kredi olanaklarını bir bütün olarak değerlendirdik ve sizler için diğer bankalara nazaran Akbank tarafından sunulan kredi fırsatlarını karşılaştırdık. Akbank sunduğu kredi seçenekleri konusunda nasıl bir yol izliyor? Dilerseniz hep birlikte bakalım.

Akbank Kredi Avantajları Neler?

Akbank bünyesinde sunulan 3 temel krediyi ele alıyoruz. Bu kredi çeşitleri ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri olarak sıralanabilir. İhtiyaç yani tüketici kredileri anlık olarak hayatın karşımıza çıkardığı harcamalar veya anlık ihtiyaçlar için kullanılabilmektedir. Aynı şekilde konut kredilerinde konut alma çabanıza destek olmak maksadıyla, yine taşıt kredileri de araç alma yolunda verdiğiniz çabaya destek olarak sunulmaktadır. Akbank kredi çeşitleri arasından derlediğimiz bu 3 temel kredi türü için diğer bankalarla ilişkilendirilen bir faiz karşılaştırması yaptık. Dilerseniz hemen bu karşılaştırmanın sonuçlarına geçelim.

Akbank Kredi Yorumu : İhtiyaç Kredisi

Açık konuşmak gerekirse Akbank kredi araştırmalarını sürdürürken Akbank tarafından güncel olarak lanse edilen ihtiyaç kredisinin pek de verimli olmadığı kanaatine vardık. Direkt olarak adlandırılan mobil platformlardan başvuru yapmanıza olanak sağlayan bu kredide şu özellikler sunuluyor:

 • Kredi alt limiti 1.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Kredi üst limiti 50.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Kredi bünyesinde 48 ay vade yer almaktadır.
 • Kredi için faiz oranları %2,01 ile %2,11 aralığında seyretmektedir.
 • Hayat sigortası zorunlu olarak sunulmaktadır.

Bu krediye başvuru yapmak yerine QNB Finansbank tarafından sunulan Online Kredi kampanyasına başvuru yapmanızı öneriyoruz. Burada sunulan sabit %1,79 oranlık faiz oranı size daha az ödeme yapma olanağı sunacaktır. Akbank kredi çeşitleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi ne yazık ki diğer bankalar tarafından sunulan kredilere göre daha geri planda kalıyor.

Akbank Kredi Yorumu : Konut Kredisi

Akbank konut kredisi noktasında hiç fena olmayan veriler sunuyor. Özellikle uzun vadeli ödeme yapmayı planlayan müşterilere uygun faizler sunan Akbank, 120 aya kadar vade seçeneğini de standart konut kredisi paketinde barındırıyor. Akbank konut kredisi özellikleri şu şekildedir:

 • Minimum kredi tutarı 10.000 TL olarak sunulmaktadır.
 • Maksimum kredi tutarı 1.000.000 TL olarak sunulmaktadır.
 • Bu kredi bünyesinde %1,63 ile %1,74 aralığında faiz uygulaması yapılmaktadır.

Elbette bu krediye rakip olan ve daha uygun faiz oranları lanse eden ürünler de yer almaktadır. Özellikle Ziraat bankası tarafından sunulan konut kredilerinde %1,25 oranlarına yaklaşan faiz oranları da bulunmaktadır. Akbank kredi çeşitlerinden olan konut kredisi, kredi notu yönünden problem yaşayıp Ziraat bankasından onay alamayan müşteriler için uygun olabilir.

Akbank Kredi Yorumu : Taşıt Kredisi

Akbank kredi yorumlarımıza taşıt kredisi paketleri ile devam ediyoruz. Araba veya ticari araç alabilmek için kredi çekmek istediğiniz Akbank sizlere sıfır ve ikinci el maksatlı olarak kredi seçenekleri sunar. Bu noktada sıfır araç almak istiyorsanız araç firmaları tarafından sunulan %0 faiz oranlı kredilere yönelmenizi öneriyoruz. Akbank sıfır araç kredisi kısmen peşinat için çekilse bile verimli olmayacaktır. Bu nedenle dilerseniz ikinci el araçlar için sunulan Akbank kredi çeşidine göz atalım. Bu kredinin özellikleri şu şekildedir:

 • Kredi alt limiti 2.000 TL olarak sunulur.
 • Kredi üst limiti 200.000 TL olarak sunulur.
 • Kredi faizi %1,87 ile %2,07 aralığında sunulur.
 • Marka bazlı olarak farklı ekonomik uygulamalar yapılmaktadır.
 • Kredi için 48 ay vade olanağı sunulmaktadır.

Aslına bakılırsa Akbank 2. El taşıt kredisi piyasa verilerine göre oldukça uygun şartlar sunmaktadır. Doğru vade ve tutar bandını yakalayıp o şartlar altında krediyi alabilmek için yeterli kredi puanına sahipseniz, bu durumda birçok bankanın sunduğu krediden daha avantajlı bir krediye dahil olursunuz. Akbank kredi fırsatlarının arasında yer alan ikinci el taşıt kredisi oldukça verimli bir kredidir.

Yorum yapın