Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kişiler nakit konusunda sıkıntı yaşadıklarında ilk başvuru gerçekleştirdikleri yer hiç kuşkusuz bankalardır. Kredi başvurusu 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye’de ise kredi konusunda avantaj sağlayan pek çok banka yer almaktadır. Bu bankaların arasında ise Akbank önemli bir yer tutmaktadır. Pek çok kişi Akbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunu sıklıkla sormaktadır. Akbank kredi başvurusu gerçekleştirebilmek için alternatif yollar ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Şubeler Aracılığı ile Akbank Kredi Başvurusu

Müşteriler şubeler aracılığı ile başvuru işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmekte ve bu sayede banka yetkilileri detaylı bir değerlendirme gerçekleştirebilmektedir. Müşterilerin ise yapması gereken tek şey kimliklerini bankaya ibraz etmek ve başvuru işlemlerinin başlatılmasını talep etmektir. Şubeler aracılığı ile başvuru işlemleri gerçekleştirdikten en geç 3 gün sonrasına kadar kredi ile ilgili olumlu ya da olumsuz dönüş şubeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kısa Mesaj ile Akbank Kredi Başvuru

Akbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna bir diğer cevap ise kısa mesaj ile gerçekleştirilen başvurulardır. Akbank’tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler kısa mesaj gönderimi sayesinde ön onaylı başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Müşterilerin yapması gereken şey ise Kredi yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarasını yazmak ve 44 25’e kısa mesaj göndermektir. Akbank kısa mesaj sistemi ile müşteriler en fazla 20 bin TL ve 36 ay vade için başvuru gerçekleştirebilmektedir. GSM operatörü Avea ya da Vodafone olan müşterilerin kısa mesajlarını 0532 750 25 25’e göndermeleri gerekmektedir.

Müşteri Hizmetleri ile Akbank Kredi Başvuru

Akbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilecek bir diğer cevap ise müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştirilen başvurulardır. Müşteri hizmet yetkilileri aracılığı ile başvuru gerçekleştirmeleri için aramaları gereken telefon numarası 444 25 25’dir. Bu telefon numarası arandıktan sonra müşteriler önce dördü sonra ikiyi tuşlayarak cep telefonu numaralarını girmelidir. Akbank müşteri hizmetleri T.C kimlik numaraları üzerinden kredi başvurularını gerçekleştirmekte ve en kısa süre içerisinde kısa mesaj ile müşterilere bilgilendirme gerçekleştirmektedir. Kısa mesaj ya da müşteri hizmetleri ile yapılan başvurular sadece olumlu nitelik taşımakta ve kredinin kullanılabileceğini dair kesin bir nitelik taşımamaktadır.

Yorum yapın