Akbank Kredi Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Yolları Nelerdir?

Kredi başvurusu için pek çok seçenek yer almaktadır. Ayrıca birçok insan Akbank kredi başvuru nasıl yapılır sorusunu sormaktadır. Bu sorunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Kredi başvuru kanalı seçenekleri arasında en güvenilir ve en sağlıklı olanı ise Akbank şubelerinden yapılan başvurulardır. Şubelerden yapılan başvurular ile, teslim edilen evraklar ve kişisel bilgiler daha güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Ayrıca başvuru sonrası onay, şubelerde daha hızlı gerçekleşmektedir. Ayrıca şubede çalışan personellerden alınacak detaylı bilgiler, uygun kredi imkanını seçmekte fayda sağlamaktadır. Bu kişiler, aylık gelir düzeyine göre kredi tavsiyeleri vermektedir. Bu sayede müşteriler, aylık gelirlerine uygun kredilerden faydalanma imkanına sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra müşteriler, şubeler haricinde daha farklı yöntemler ile de kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Akbank Müşteri Hizmetleri ile Başvuru

Akbank kredi başvuru nasıl yapılır sorusunun cevaplarından birisi de Akbank Müşteri Hizmetleri’dir. Müşteri hizmetleri sayesinde, şubeye gitmeden telefon vasıtası ile iletişim kurularak kredi başvurusu yapılmaktadır. Belirtilen telefon numarası, mobil cihazdan tuşlanarak, müşteri hizmetlerine bağlantı sağlanmaktadır. Bu sistemde yapılan telefon görüşmeleri bankalar tarafından kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar hem müşterinin hem de bankanın güvenliği için 2 yıl boyunca saklanmaktadır.

Müşteri, görüşme sağladığı kişiye kişisel bilgilerini paylaşmaktadır. Bu sayede müşterinin sahip olduğu aylık gelir, ödemeler dengesi, sigorta geçmişi gibi bilgilere ulaşım sağlanmaktadır. Akbank personeli, müşterinin talebi üzerine başvuruyu merkeze gönderir ve onay için müşteriyi beklemede tutmaktadır. Bu işlem 2 saat ile 2 gün arasında değişmektedir. Merkezden gelen onay bildirimi ile Akbank personeli, müşteri ile irtibata geçer ve kendisini Akbank şubesine davet etmektedir.

SMS (Kısa Mesaj) Yolu ile Başvuru

Akbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun başka bir cevabı ise SMS yolu ile başvuru yöntemidir. Kısa mesaj ile özlük bilgileri Akbank’a gönderilir ve bu bilgiler doğrultusunda müşteri ile iletişime geçilmektedir. Müşteri kısa mesaj ile T.C. kimlik numarasını ve talep ettiği kredi miktarını göndermektedir. Talep doğrultusunda, müşteri ile irtibata geçilmektedir. Başvuru için onay verildiği takdirde de müşteri en yakınında bulunan bir Akbank şubesine davet edilmektedir.

Yorum yapın