Akbank Kobi Kredisi Başvuru Şartları

Akbank Kobi kredisi konusunda müşterilerini memnun eden bankalar arasında yer almaktadır. Daha çok küçük esnafa yönelik kredi seçenekleri ile ön plana çıkan Akbank, büyük ölçekli işletmeler için de kredi kullanımı gerçekleştirmektedir. Müşteriler şahsen şubelere başvuru yapabilecekleri gibi kısa mesaj yöntemi ile de kredi başvurusu yapabilmektedir. Kredilerin başvuruları en fazla bir hafta içerisinde sonuçlanmakta ve kredi sonucu ile ilgili müşteriler kısa vadede bilgilendirilmektedir. Müşteriler kredilerini nakit olarak kullanabilecekleri gibi banka havalesi yöntemi ile de rahatlıkla çekebilmektedir. Uzun ya da kısa vadeli planlar yapabilen Akbank müşterileri KOBİ kredisi sayesinde firmalarına ait tüm nakit ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Akbank Kobi Kredisi Özellikleri

Akbank Kobi kredisi pek çok özelliği ile müşterilerin memnuniyetini kazanmaktadır. Müşteriler için büyük avantajlar sunan bu kredi kapsamında müşteriler 50.000 TL 36 ay vadeli kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Anapara ödemesi ise müşterilerin talep etmiş olduğu planlar dahilinde gerçekleştirilebilmektedir. Ödeme planları alternatifleri arasında ise aylık eşit taksit, 2 ayda 1 taksit, 6 ayda 1 taksit, 3 ay ödemesiz eşit taksit, 6 ay ödemesiz eşit taksit ve balon ödemeli son taksit olmak üzere banka tarafından sunulmaktadır. Müşteriler diledikleri zaman bu alternatiflerden birini kullanarak kredi ödemelerini şekillendirebilmektedir. Aynı zamanda kredilerin vade seçenekleri ve aylık taksit tutarları müşterilerin nakit akışına göre belirlenebilmektedir.

Akbank Kobi Kredisi Başvuru Kanalları ve Gerekli Evraklar

Akbank Kobi kredisi başvurusu gerçekleştirecek olan müşteriler herhangi bir Akbank şubesinden başvuru yapabilecekleri gibi aynı zamanda kısa mesaj ile de kredi başvurusu sağlayabilmektedir. Müşteriler, cep telefonlarına “GONLUNEGOREODE”  yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaralarını yazmalı ve 44 25’e kısa mesaj göndermelidir. Gönderilen bu mesaja Akbank genel müdürlüğü tarafından kısa bir süre içerisinde dönüş sağlanmaktadır. Kredisi olumlu olarak değerlendirilen müşterilerin detaylı incelemeleri şubeler tarafından gerçekleştirilmekte ve uygun görülen müşterilere kredi kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bir diğer önemli faktör ise müşterilerden talep edilen belgelerdir. Akbank Kobi kredisi kullanmak isteyen müşteriler faaliyet belgesi, vergi levhası, yetkili kişi kimlik fotokopisi ve Ticaret Sicil Gazetesi gibi evrakları banka yetkililerine ibraz etmek durumundadır.

Yorum yapın