AKBANK ATM Para Çekme Ve Yatırma Limiti

Akbank ATM Para Çekme Limiti

Bankacılık sektörünü kısaca para alış verişi ile ilgili her türlü işin yapıldığı alan olarak özetlemek mümkündür. Bu para işleri havale, ihtiyaç, ev ve araba almak için kredi çekimleri, bankada hesap açma, yabancı para bozdurma, borsa takip ve benzeri olmaktadır.

Hangi Banka Tercih Edilmelidir?

Bütün özel yada kamu bankalarının çalışma esasları aynı ortak payda amaçlıdır. Kendi kazancını elde ederken ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap vermek ve yatırım sahibi olanların nakitlerini değerlendirmek, hırsızlıklara karşı güvence altına almak. Bu iş ve işlemleri belli komisyonlar dahilinde gerçekleştirmek. Bankacılığın amacı bu olduğuna göre çok fark yaratmayacak olanaklar bankalardan bankalara değişkenlik gösterir. Hangi bankanın komisyonu, eft işlemindeki kesinti, faizi düşük ise yapılan araştırmalar sonunda ortaya çıkar ve ona göre tercih yapılır.

Bankalardan Para Çekmek

Gelişen teknolojik yenilikler bankacılık sektöründe de kendini göstermektedir. Öncelikle para çekme işlemleri için hafta içi ve mesai saatleri dahilinde hizmet veren sektör günümüzde 7/24 saat aralıksız hizmet vermektedir. İnternet onlıne bankacılık hizmetleri ve Atm Bankacılığı ihtiyaç duyulduğu anda günlük belli bir limite kadar nakit ihtiyacınızı karşılar. Hesapta bulunan miktar ile doğru orantılı olarak ortalama 2000 TL günlük nakit çekme imkanı çoğu bankalar tarafından sunulmaktadır. Üzerinden 24 saat geçmesi durumunda bir sonraki nakit ihtiyacı yeniden banka atmsinden çekilir. Ayrıca bütün bankalar başka bankalara ait hesaplardan nakit çekme ihtiyacı sunmaktadır. Yalnız bu şekilde çekilecek nakitten komisyon alındığı unutulmamalıdır.

ATM’den Nakit Çekmek İçin Ne Gerekli?

Nakit ihtiyacınızı bankalardan çekmek için öncelikle o bankada bir hesabınızın olması gerekmektedir. Bu çalışan kesimin kurumsal hesabı olabileceği gibi şahsa ait hesap ta olabilir. Hesapta sürekli bir para aktivasyonunun olması gereklidir. Ayrıca banka atm kartınızın olması gereklidir. Banka kartınız özel çipli olup şifre ile çalışmaktadır. Atm ye takıldıktan sonra şifrenizi girdikten sonra ne tür bir işlem yapılacağı kategorilere ayrılan ana menü ekrana gelmektedir. Nakit çekimi de bu ana menü de yer alır. Nakit çekimi seçildikten sonra istenilen miktar, ekrana gelen formata yazılarak çekim işlemi fişi ile birlikte gerçekleştirilir.

Akbank ATM’lerinden Kimler Yararlanabilir?

Siz de birçok işleminizi şubeye gitmenize bile gerek kalmadan Türkiye’de sayısı 4000’i aşmış olan Akbank ATM‘lerinde güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bunun için Akbank müşterisi olmanız şartı da aranmıyor. Tüm banka ve kredi kartı sahipleri para yatırma ve bakiye görüntüleme işlemlerini Akbank ATM‘lerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirler. 7 gün 24 saat verilen bu hizmet sayesinde ihtiyaç duyduğunuz an para yatırabilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Online çalışan bu sistem sayesinde beklemenize gerek kalmadan işleminiz anında hesabınıza geçmektedir.

Akbank ATM’lerinden Para Yatırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akbank ATM‘lerinden yapılacak para yatırma işlemlerinde tek seferde en fazla 30 banknot yatırılabilir ve 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 liralık banknotlar kullanabilirsiniz. Daha fazla sayıda banknot yatırmanız gerekirse ilk para yatırma işleminiz bittikten sonra tekrar ana menüden ‘Para Yatır’ seçeneğini seçerek aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Kart ile para yatırma işlemi gerçekleştirirken Akbank ATM‘sine taktığınız kartınızın şifresini girip ana menüden ‘Para Yatırma’ işlemini seçmelisiniz. Kartsız para yatırma işleminde ise GİRİŞ tuşuna basmanız ardından ‘Kartsız İşlemler’ ana menüsünden ‘Hesaba Para Yatırma’ işlemini seçmelisiniz. Açılan ‘Para Giriş’ bölmesine yatırılmak istenen banknotları yerleştirdikten sonra TAMAM tuşuna basmalısınız. Parayı tanıyan ve sayan Akbank ATM‘si işlemi onaylamanızı isteyecektir. TAMAM tuşuna basıp işlemi onaylamanızın ardından parayı anında hesabınıza aktarır.

Akbank ATM’lerinde Para Yatırma Limiti Sabit Midir?

Akbank ATM‘lerinde para yatırma limiti sabit değildir. Para yatırma limiti kartlı ya da kartsız para yatırma işlemine göre değişiklik gösterir. Eğer para yatırma işlemini kart ile gerçekleştirecekseniz günlük para yatırma limitiniz sınırsızdır, dilediğiniz kadar meblağ yatırabilirsiniz. Ancak eğer kartsız para yatırma işlemi gerçekleştirecekseniz limit belirlenmiş olup bir gün içinde en fazla 19.990 TL yatırabilirsiniz. (Bir TCKN bir gün içinde en fazla 19.990 TL yatırabilir.)

Kısacası siz de şubeye gitmeden para yatırma işlemlerinizi halletmek istiyorsanız Türkiye’nin köklü ve müşterisinin güvenini kazanmış bankalarından biri olan Akbank’ın ATM’lerinden müşteri olun ya da olmayın çeşitli limit seçenekleriyle kartlı/kartsız para yatırma işlemlerinizi iç rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın