Akbank Artı Para Nedir? Akbank Artı paraya Ne Kadar Faiz Uygulanır?

Akbank müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını anında karşılayabilmeleri için oluşturulmuş Artı Para uygulaması, limitin kullanılmaması halinde herhangi bir faiz ödemesi ya da ücreti olmayan kredili mevduat hesabıdır. Akbank Artı Para uygulamasında günlük faiz uygulanmasıyla beraber, hesap bakiyesinin ekside olduğu zaman dilimi içerisinde, hesabınıza para yatırmanız halinde otomatik olarak borç kapanıyor ve faiz işlemesi duruyor. Yani diğer bankalar gibi aylık faiz uygulaması yapmıyor, kısa süreli nakit ihtiyacınızı karşılarken aynı zamanda faizi de düşük tutuyor. Günlük uygulanan faiz oranı ile kısa süreli nakit ihtiyacınızı daha az faiz ödeyerek karşılama olanağı sunuyor.

Akbank Artı Para Faiz Oranları

Bu uygulamanın aylık faiz oranı %2.02, yıllık efektif faiz oranı ise % 29.09’dur. Şayet bir örnekle durumu özetleyecek olursak; Akbank Artı Para hesabınızdan 100 TL çektiğinizi düşünelim. Vergiler dahil olmak üzere 1 gün için bu çektiğiniz 100 TL’yi 100,08 olarak ödersiniz. Bir hafta yani 7 gün için baz aldığımızda ise 100,56 TL ödersiniz. Ay bazından bakıldığında ise bu 100 TL’yi 102,42 TL olarak ödersiniz. Yine Artı Para uygulamasından aynı gün içinde para çekip tekrar yatırırsanız da 1 günlük faiz işlemi ödemek durumundasınız. Artı Para kullanımı için şartlardan biri de asgari tutardır. Artı Paranızı kullanmaya devam edebilmeniz için 14 gün içerisinde asgari tutar ödenmelidir.

Akbank Artı Para‘ya müracaat etmek için, Akbank’ın internet bankacılığı olan Akbank Direkt üzerinden, Akbank’ın kurumsal internet sitesi üzerinden, size en yakın Akbank şubesinden ya da 444 25 25 numaralı veya 0850 222 25 25 numaralı telefonlardan Akbank Çağrı Merkezlerine başvurmanız gerekmektedir. Akbank Artı Para hesabınızın limiti yeterli gelmiyorsa yine bu yollarla limit arttırma işlemi yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra Artı Para hesabının iptali için de aynı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler ile Artı Para ile ilgili olan tüm sorunlarınıza anında çözüm bulabilirsiniz.

Başvurusu ve kullanımı çok basit olan bu uygulama ile nakit ihtiyaçlarınızı anında çözüm bulurken, düşük faiz oranı ve günlük faiz alım uygulamasıyla cebinizden daha fazla para çıkmasını da önlüyor. Sadece 14 gün içinde asgari tutarı ödediğiniz takdir de Akbank Artı Para hesabınızı tekrar tekrar kullanabiliyor ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

Yorum yapın