50.000 TL Tüketici Kredisi En Uygun Banka

Bankalar son yıllarda tüketicilere karşı hizmetlerini arttırmışlar ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kredi seçenekleri sunmuşlardır. Ev, araba, evlilik, okul, tatil, sağlık, meslek harcamaları için çeşitli kredi seçenekleri mevcuttur. Konut kredisi ve taşıt kredisi dışında kalan kredilerin genel adı tüketici kredisidir. Tüketici kredileri bankaların en önemli silahlarından biridir. Bankalar arasında rekabetin yoğun olarak yaşandığı durumlarda, en fazla kullanılan hizmet tüketici kredisidir. Ticari bankalar tüketici kredilerini öncelikli olarak ihtiyaç sahiplerine sunarlar.

Tüketici Kredisi

Bankaların ve finansal kuruluşların müşterilerine her türlü ihtiyaçları karşılığında sağladığı finansal destek tüketici kredisi olarak adlandırılmaktadır. Bankaların sundukları bu hizmetten faydalanmak için belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir. İster şubeden, ister internet üzerinden veya telefon bankacılığı gibi kanallardan başvurular gerçekleştirilebilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden her türlü bireysel ve kurumsal işlem yapılabilmektedir. Bu kanallardan yapılan başvurularda zamandan ve maliyetten tasarruf edilmektedir. Bankalardan tüketici kredisi alabilmek için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Başvuru sahipleri eğer bazı kriterleri yerine getirmiyorlarsa tüketici kredisi kullanamazlar.

Tüketici Kredisi İçin İstenilen Belgeler Nelerdir?

Kredi almaya karar verdikten sonra, öncelikle başvuru yapılacak olan bankanın kredi başvuru formunu doldurmak gerekmektedir. Üzerinde TC kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ve pasaport aslı veya fotokopisi, tüketici kredisi için istenilen belgeler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, kredi başvurusu yapan kişi adına düzenlenmiş son üç aya ait elektrik, doğalgaz, su, telefon faturası veya ikametgâh belgesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin çalışma şekline göre gelir belgesi de istenilen belgeler arasındadır. Gelir belgesi kişinin çalışma şekline göre değişkenlik göstermektedir. Ücretli olarak özel sektörde çalışan kişilerin son aya ait maaş bordrosu ve şirket imza sirkülerine ihtiyaç vardır.

Emekli olanların, emekli maaşını aldığı mevduat hesabının dökümü veya emekli maaşı aldığını gösteren belgeyi ibraz etmesi gerekmektedir. Şirket sahiplerinden istenilen belgeler arasında, ticaret sicil gazetesi örneği, işyeri faaliyet belgesi ya da ticaret odası kaydı, son üç yıla ait gelir tablosu ve bilanço, vergi levhası fotokopisi gibi belgeler yer almaktadır. Genellikle yukarıda yazılı olan belgeler istenmekle birlikte her bankanın istediği belgeler farklılıklar gösterebilir. Kredi başvurusu sırasında banka bu belgelerin d ışında ek belgeler isteyebilir.

50.000 TL Tüketici Kredisi En Uygun Hangi Bankadan Alınır?

Bankalar, kredi başvurusu yapanların kredi isteklerini onaylamak için, belirli risk değerlendirmeleri yaparlar. Bu değerlendirmeler her banka için farklılık gösterse de genel kriterler aynıdır. Bankaların yapmış olduğu risk değerlendirmeleri arasında, kişinin açık kredi hesapları, kefil olduğu hesaplar, kişinin gelir ve gider durumu, geçmiş dönemdeki ödenmiş veya ödenmemiş borçlar, ödeme performansları gibi kriterler bulunur. 50.000 TL kredi için bankaların vermiş olduğu krediler karşılaştırıldığında taksit sayısına göre bazı farklılıklar ortaya çıkmaktadır.

50.000 TL tüketicisi kredi veren en uygun banka, 12 aylık vade ile % 1,32 faiz oranı ve bir defaya mahsus alınan 250 TL kredi tahsis ücreti ile Ziraat Bankası’dır.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu diğer bankalara göre daha caziptir. Bankanın online başvuru kanalları, bankaya gitmeden başvuru yapmak için çok idealdir. Banka şubelerinden başvuru yapılabileceği gibi, telefon bankacılığından da başvuru yapılabilmektedir. Bunlarla beraber internet bankacılığı ve mobil bankacılık seçenekleri ile de büyük kolaylıklar sunmaktadır. Son olarak ATM ile kredi başvurusu da yapılmaktadır. Krediye verilen onaydan sonra, banka şubesine gitmeden de kredi kullanılabilmektedir. Aylık ya da üç aylık ödeme seçenekleri ile de kolaylıklar sunmaktadır.

    • Faiz Oranı %1,37
    • Faiz Tutarı 22.685,51 TL KKDF ve BSMV dahil
    • Diğer Masraflar 250,00 TL
    • Toplam Ödeme 72.935,51 TL
    • Taksit: 1.514,28 TL

Yorum yapın