30.000 TL Tüketicisi Kredisi En Uygun Hangi Bankadan Alınır?

Her geçen gün artan ihtiyaçların karşılanması için gelirin yetmediği durumlarda insanlar bankalara başvurmaktadırlar. Ya istenilen şey ertelenecek ya da bankalardan tüketici kredisi kullanılacaktır. Çeşitli bankaların belirlediği faiz oranları üzerinden, istenilen tüketici kredisi, istenilen vadede alınabilir. Bankaların her birinin faiz oranları ve masraf ücretleri farklıdır. Bütçeye en uygun tüketici kredisinin seçilmesi için iyi bir araştırma yapmak gerekir.

Tüketici Kredisi

Ticari bir amaç gütmeyen, sadece mal ve hizmet finansmanı için bankanın belirlediği faiz oranları üzerinden, düzenli ve sabit geri ödeme şartıyla verilen tek seferlik krediye tüketici kredisi denir. Kişilerin ileride kazanıp sahip olabilecekleri bir parayı daha önceden bankadan alıp, taksitli olarak geri ödemesidir. En fazla tercih edilen bir kredi türü olan bu krediye sahip olmak için düzenli bir gelire ve bazen de bir kefile ihtiyaç vardır. Kefil, bankanın asıl borçluya ulaşamadığı durumlarda alacağını almak için başvuracağı kişiye denir.

Tüketici kredisi almak için, faiz oranları ve masraflar değerlendirilerek belirlenen en uygun bankaya, gerekli evrakların verilmesi ile olur. Sadece nüfus cüzdanı ile kredi veren bankalar olduğu gibi, çeşitli evraklar ile kredi veren bankalar da vardır. En uygun tüketici kredisi için, bir kamu kuruluşunda çalışan kişinin kredi alması hem kolaydır, hem de faiz oranları düşük kredi alması açısından ekonomiktir.

Tüketici Kredisi İçin Hangi Belgeler İstenir?

Bankalardan kredi alabilmek için en az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Sigortalı çalışanlar maaş bordroların, şirket sahibi olanlar da vergi levhalarını ibraz etmelidirler. Sigortalı olarak çalışanın çalıştığı yerde en az 3 ay çalışmış olması gerekmektedir. Şirket sahibinin de vergi levhasında az da olsa kar gözükmelidir. Kredi kullanacakların bankalarla ilgili bir problemi olmamalı ve kredi notu yüksek olmalıdır. Banka gerekli gördüğü takdirde kefil isteyebilir. Tüketici kredileri en fazla 48 ay vade ile sınırlandırılmıştır.

Tüketici kredisi için istenilen belgeler, nüfus cüzdanı pasaport ya da ehliyet olmalıdır. Krediye başvuran kişinin adına düzenlenmiş son 3 ayı gösterir belge,  ikamet belgesi gibi belgelere ihtiyaç vardır. Özel sektör çalışanları için son ay maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri, emekliler için emekli cüzdanı belgesi, serbest meslek sahipleri için ise, bilanço, gelir tablosu, oda kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi gibi belgelere ihtiyaç vardır.

30.000 TL Tüketici Kredisi En Uygun Hangi Bankadan Alınır?

Bankaların sürekli olarak kampanyalar düzenlemesi ve kredi faiz oranlarının sürekli değişmesinden dolayı en uygun tüketici kredisi veren bankalarda sürekli değişkenlik göstermektedir. En uygun tüketici kredisi veren bankalar için uygun faizli kredi hesaplaması yapılarak, aynı miktarda krediye en düşük faizi veren banka araştırılır ve ona göre seçim yapılır. 2018 yılında bankalar arası kredi indirim rekabeti de hızla artmış ve bazı bankalar düşük faizli kredi vermeye başlamıştır.

30.000 TL kredi çeken bir kişi, bunu düşük faizli bir bankadan çekerse diğer bankalara göre 2.000 TL daha az faiz ödeyecektir. Bankaların faiz oranları ve masrafları karşılaştırıldığında Ziraat Bankası tüketici kredisi en uygun kredi olarak görülmektedir. 30.000 TL kredi çekildiğinde, bir defaya mahsus % 0,5 olarak alınan kredi tahsisi ücreti alınmaktadır. Bu da 150 TL etmektedir. 30.000 TL’ye 24 ay vade ile çekilen kredinin faiz oranı % 1,32 ve toplam geri ödemesi 36.297 TL’dir.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm kişisel ihtiyaçların karşılanması için kullanılabilecek olan ve 48 aya kadar vade seçenekleri olan Ziraat Bankası tüketici kredisi, uygun faiz oranlarıyla ve istenilen ödeme seçenekleri ile esnek bir yapıya sahiptir. Kredi kullanım süresi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır ve kişisel teminat alınmaktadır. Kredi başvurusu için, Ziraat Bankası şubelerinden, internet sitesi üzerinden, mobil şubeden, çağrı merkezinden ve ATM’lerden yararlanılabilir. Ziraat Bankası tüketici kredisi belgeleri arasında, başvuru formu, nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport fotokopisi, gelir belgesi ve şubeden istenecek diğer belgeler bulunmaktadır.

Ziraat Bankası 30.000 TL Tüketici Kredisi

  • 30.000 TL 48 Ay Tüketici Kredisi
  • Faiz Oranı %1,37
  • Faiz Tutarı 13.611,31 TL KKDF ve BSMV dahil
  • Diğer Masraflar 150,00 TL
  • Toplam Ödeme 43.761,31 TL

Yorum yapın