2018’de İş Bankası Personel Alımı Yapacak Mı?

İş Bankası her yıl olduğu gibi 2018 yılı itibariyle de personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personeller en az lise mezunu olmakla birlikte tam olarak adaylarda hangi şartların aranacağı alınacak personel unvanına göre değişmektedir. Geçtiğimiz günlerde yapılan şoför alımı baz alınırsa bu unvan için en az lise mezunu olma şartı aranmıştır. Alım banka görevlisi yönünde olduğunda sizi 2 aşamalı bir süreç bekleyecektir. İlk aşamada başvuru şartlarını sağlıyorsanız sınava girecek ve baraj dilimini geçerseniz mülakata katılmaya hak kazanacaksınız.

Çalışacak olan personellerin görev yerleri ise Ankara, İstanbul, Mersin, İzmir, Kırklareli(Lüleburgaz) ve Diyarbakır olarak belirtilmektedir. Belirtilen görevde çalışabilmek için öncelikle işe alım aşamalarının başarıyla tamamlanması gerekmektedir. Genel olarak ilk aşamada sınav yapılmakta ve daha sonra mülakat aşamasına geçilmektedir. Mülakatları olumlu sonuçlanan adaylar evrak teslimi ve işe başlama için hazır bulunmaktadır.

İş Bankası Personel Alım İlanları

İş bankası personel alımına yönelik olarak ilanlarını adaylara kendi internet sitesi üzerinden duyurmaktadır. Bunun için İş Bankası internet sitesinde sayfanın sağ alt kısmında bulunan Açık Pozisyonlar sekmesi tıklanmalıdır. Açılan sayfada personel alımına yönelik tüm ilanlar yer almaktadır. Yakın dönemde aktif olan ilanlara bakıldığında bunlardan biri de Bilgi Teknolojileri Sistem uzmanı alım sınavıdır. Bu sınava başvuru yapabilmek için genel ve özel koşulların sağlanması gereklidir.

Başvuruda bulunacak kişiler dört yıllık eğitim süreli

 • bilgisayar
 • endüstri
 • yazılım
 • istatistik
 • elektrik elektronik
 • mekatronik
 • bilişim ve Enformatik
 • telekomünikasyon ve matematik

gibi bölümlerden mezun olmalıdır. Bunun yanı sıra çok iyi derecede İngilizce bilmek ve TOEFL sınavından en az seksen beş puan almış olmak da şartlar arasında yer almaktır. Başvuru koşullarının tamamına ulaşmak ve ilanı görmek için internet sitesi ziyaret edilmelidir.

İş Bankası 2018 Personel Alımı Başvuru

İş bankası personel alım ilanlarına başvuru yapabilmek için öncelikle bankanın işe alım sayfasında üyelik kaydı oluşturmak gereklidir. Bu sayfaya ulaşabilmek için Açık pozisyonlar sayfasında sağ üst köşede hemen başvur sekmesine tıklandığında işe alım sayfası açılmakta ve orada yeni üye sekmesi bulunmaktadır.

Buraya tıklandığında;

 • Uyruk
 • TC kimlik numarası
 • Ad soyadı
 • Doğum tarihi
 • E-posta

gibi bilgiler girilmeli ve sisteme giriş için şifre belirlenmelidir. Bunlara ek olarak güvenlik kodu girilmeli ve güvenlik prensipleri okunduğuna dair ilgili bölüm işaretlenmelidir. Gerekli tüm yerler doldurulduktan sonra üyelik oluştur sekmesine tıklanır ve daha sonra mail adresine gelen aktivasyon maili ile üyelik tamamlanmaktadır.

İş Bankası 2018 Personel Alımı

İş bankası personel alımlarının hangi branşa göre yapılacağı dönemler itibariyle farklılık göstermektedir. Genellikle gişe görevlisi alımı Türkiye geneli yapılmakta ve yoğun talep görmektedir. Bunun yanı sıra bazı dönemlerde güvenlik görevlisi, şoför gibi alımlar da yapılmaktadır. Tüm alımlara başvuru işe alım sayfasından üye girişi yapılarak gerçekleşmektedir. Başvuru esnasında gerekli alanlar doldurularak ilgili pozisyona yönelik başvuru tamamlanmaktadır. İş bankası personel alımları için ikamet şartı aradığından dolayı başvuru yapılan pozisyonun görev yerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

İş Bankası Personel Alımı Başvuru Şartları

İş bankası personel alımında adaylar bazı genel şartları sağlamalıdır. Buna göre öncelikle adaylar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır. İlanda belirtilen şehirlerde ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra erkek adayların askerlik görevlerini yapmış olmalıdır. Kamu haklarından mahrum bulunulmamalı, görev yapmaya engel olacak sağlık problemi bulunmamalıdır. Aynı zamanda İş bankası tarafından daha önce düzenlenmiş olan işe alım sınavlarının mülakat aşamalarında başarısız olmama şartı da aranmaktadır. Dolayısıyla personel alım ilanları yayınlandığında başvuru yapmadan önce ilerleyen aşamalarda sıkıntı yaşamamak adına adayların bu genel şartları sağlayıp sağlamadıklarını gözden geçirmeleri gerekmektedir.

Yorum yapın