2018 Yılı Ziraat Bankası Konut Kredisi Paketleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Konut sahibi olmak isteyen bireylerin daha uygun koşullar sunduğunu bildiği için genellikle kamu bankalarına başvurdukları bilinmektedir. Hem faiz oranı hem de masraflar konusunda avantajlı imkan sunan bu bankalar arasında, 2018 yılı için özel olarak hazırlanan ve Ziraat Bankası tarafından sunulan Ziraat Bankası konut kredisi paketi dikkat çekmektedir. Ziraat Bankası, kişilerin 120 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanmasını ve çok kısa bir süre içerisinde de onaylanan kredilerini teslim almalarını sağlamaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerin, kredi başvurusu için gereken evrakları temin ettikten sonra doğrudan banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Banka şubelerinde de kişilerin banka sicilleri, kredi notları ve aylık belgelenebilir gelirleri ile diğer şartlar göz önünde bulundurularak, aynı gün içerisinde kredi başvurularının sonuçları sunulacaktır. Ziraat Bankası konut kredisi alabilmek için, ayrıca kişilerin başvuru öncesinde almak istedikleri konutu seçmeleri gerekmektedir.

Örnek Başvuru Hesaplaması

Ziraat Bankası konut kredisi, yukarıda da belirttiğimiz gibi 120 ay vade ile kişilere sunulmaktadır. Bireyler bütçelerini ve borçlarını ne zaman bitirmek istediklerini göz önünde bulundurarak, daha farklı bir vade süresinden de faydalanabilecektir. Banka tarafından belirlenen değerler göz önünde bulundurulduğunda, örnek hesaplamamız 100 bin TL için aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Kredi Miktarı: 100 bin TL
  • Kredi Faiz Oranı: %1,15
  • Ödeme Şekli: Aylık ve Eşit Taksitli
  • Toplam Masraf: bin 268 TL
  • Aylık Kredi Taksit Miktarı: bin 541 TL
  • Toplam Kredi Maliyeti: 186 bin 147 TL

Ziraat Bankası konut kredisi için belirlenmiş olan kredi faiz oranı ve masraflara göre örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus bazı özel durumlar da bulunmaktadır. Çünkü, kredi başvurusu sırasında kişilerin konut için yaptırması gereken ekspertiz değerlendirmesi ve buna ek olarak da şartlar arasında bulunan sigorta şartları, masrafların artmasına neden olmaktadır. Buna göre; kişilerin vade süresi boyunca zorunlu olarak yaptırması gereken hayat sigortasına ek olarak, konut sigortası ve DASK yaptırması gerekmektedir.

Ziraat Bankası tarafından otomatik olarak yaptırılacak olan bu sigortalarda, konut sigortası için 168 TL, DASK için de ortalama olarak 150 TL tahsil edilecektir. Bu bedeller, kredi bedeline yansıtılacak ve kişilerden tahsil edilecektir.

Yorum yapın