10.000 TL 36 Ay Vade En Uygun Kredi Veren Banka

Kişilerin günlük hayat içerisinde karşılarına çıkan maddi olaylar ya da kişisel kullanım amacı ile çekilmek istenen krediler ihtiyaç kredileri olarak isimlendirilir. Bankaların verdiği ihtiyaç kredileri belirli bir tutarı ve vade süresini aşmamak kaydı ile ismi kara listede olmayan ve kredi notu düşük olmayan kişilere verilir. İhtiyaç kredisinin alınabilmesi için bankların verdiği faiz oranlarına ve toplam geri ödeme tutarlarına bakılması gerekir. Alacağınız 10.000 TL ihtiyaç kredisi için en uygun faiz oranını hangi banka veriyor? Bankaların faiz oranlarına ve şartlarına göz atarak analiz edelim.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisinin seçilen bankadan alınabilmesi için SMS yöntemi, internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ya da şubeye giderek bizzat başvuru yapma durumunda bulunulması gerekir. Bu seçenekler arasından gerçekleştirilecek olan yöntemde bilinmesi gereken durum ise bankaların ihtiyaç kredileri için verdiği faiz oranlarının ne kadarlık bir oran üzerinden gerçekleşeceğidir. Bunun için internet üzerinde bulunan hesaplama araçlarından yararlanılabilir.

10.000 TL İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Koşulları

İhtiyaç kredilerinde 10.000 TL değeri çoğu zaman tercih edilen ve kişilerin çekmek istediği tutar olarak bilinir. Bu tutar üzerinden yapılan hesaplamalar sonucunda her bir bankanın farklı faiz oranları üzerinden farklı aylık ödeme taksiti ve toplam geri ödeme miktarı çıkardığı görülür. Bu farklılık bankaların çalışma prensiplerinden kaynaklı olmakla birlikte bankalar ihtiyaç kredileri için bazı dönemlerde kampanya yaparak bu faiz oranlarını düşürebilir. Bu kampanyalardan yararlanmak için bankaların sosyal medya kanallarının takip edilmesi gerekir.Son yapılan güncellemeler ile birlikte kredi vadelerinde 48 aya varan seçenekler eklendi.

10.000 TL En Uygun Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi için 10.000 TL değerinde bir miktar çekmek isteyen bireyler için bankaların verdiği faiz oranı ve geri ödeme miktarları şöyledir;

Türkiye İş Bankası Tüketici Kredisi

%1.47 faiz oranıyla Şubat ayında da ihtiyaç kredisi kampanyasına devam ediyor. Alacağınız 10.000 TL kredi için 36 ay boyunca İş Bankasına aylık 377,61 TL toplamda ise 13.644,10 TL ödeme yapmış olacaksınız.

Denizbank Tüketici Kredisi

Denizbank ise %1.67 faiz oranıyla web üzerinden kredisi kampanyaları düzenliyor. Denizbank’tan alacağınız 10.000 TL kredi için 36 ay boyunca aylık 392,58 TL toplamda ise 14.182,90 TL ödeme yapmış olacaksınız.

Garanti Bankası Kış Kredisi

Garanti Bankası özellikle som yıllarda en iyi çıkış yakalayan bankalardan bir tanesidir. Kışın ihtiyaçlarınız için kredi imkanı sağlayan bankadan %1,89 faiz oranıyla tüketici kredisi alabilirsiniz. Aylık ödemeleriniz 409,41 TL, toplam geri ödemenizde 14.788,83 TL olacaktır.

Vakıfbank Kış Kredisi

Özellikle maaşlarını Vakıfbank’tan alan müşterileri için oldukça kolaylık sağlayan bankadan 10.000 TL alacağınız kredi için 36 ay boyunca %1.36 faiz oranıyla 369,52 TL toplamda ise 13.352,71 TL geri ödeyeceksiniz.

Enpara Masrafsız Tüketici Kredisi

Ben kredimi şubeye gitmeden ve hiç masraf ödemeden almak istiyorum diyorsanız eğer Enpara ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Bankanın uyguladığı faiz oranı %1,55, aylık ödeme miktarı 383,56 TL ve toplam ödeme miktarı 13.808,23 TL olmaktadır.

Halkbank Özel Sektör Ve Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

Gelelim en uygun krediyi veren bankaya. Halkbankası yıllardır alanında en iyi hizmet veren bankaların başında gelmektedir. Tüketici ve diğer kredilerde uyguladığı indirimli faiz oranlarıyla en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Bankadan alacağınız 10.000 TL için 36 ay vade de %1,35 faiz oranıyla aylık 368,79 TL toplamda ise 13.326,39 TL olmaktadır. Diğer bankalara oranla oldukça uygun olan bankadan sizlerde ihtiyaçlarınız için kredi alabilirsiniz.

Bu oranlar bankaların tabela fiyatları olduğundan şubelerde ki faiz oranları bu oranlara göre farklılık gösterebilir. Faiz oranları artmaz ama verdiğimiz oranlara göre daha düşük çıkabilmektedir. Bankaların özellikle ara ara yaptıkları kampanyalar ile birlikte uygun kredi imkanı sağlamaktadırlar. Tabela fiyatlarına baktığımızda en uygun krediyi veren bankanın %1.35 faiz oranıyla Halkbankası olduğunuz görmekteyiz.

Yorum yapın